Paskutinis reisas iš Klaipėdos įvyko 9 val. ryto, iš Smiltynės – 9 val. 15 min.
„Informuojame, kad dėl nepalankių oro sąlygų, ypač esančio traukūno vandenyje, šiandien laikinai stabdomi visi keltų reisai Senojoje perkėloje. Keleivių saugumas mums yra svarbiausias, todėl prašome kantrybės“, – skelbė bendrovė.
Anot jų, reisai Naujojoje perkėloje vyksta įprastai.
Kiek anksčiau „Vakarų Ekspresas“ yra rašęs, jog traukūnas susidaro tik ties Senąją perkėla, nes ji yra arčiau jūros vartų. Ta banga iki Naujosios perkėlos neateina, todėl perkėla dirba visą laiką.
Pasak „Smiltynės perkėlos“ vadovo, žiemą kaip kurį mėnesį gali pasitaikyti ir 5 tokios dienos, kai negali dirbti keltas dėl traukūno. „Kuo labiau klimatas šyla, tuo mažiau tokie dalykai prognozuojami. Prieš kokius 5–6 metus tokios sąlygos pasitaikydavo rečiau, nei pastaruoju laikotarpiu. Tai irgi yra susiję su klimato kaita“, – aiškino M. Čiakas.
Anot jo, viskas priklauso nuo vėjo krypties.
„Dalykas tas, kad kai pietvakarių vėjas pasisuka tiesiai į jūros vartus, jis gena bangas iš jų į Kuršių marias. Dvi srovės, viena iš jūros, kita iš marių, susiduria būtent ties Danės upe ir dar prisideda trečia srovė iš upės.
Kai vienoje vietoje jos susiduria trys, susidaro povandeninės srovės, vanduo maišosi tarsi virtų. Jos labai mėto keltą, t. y. jį tampo pirmyn atgal. Tokiu atveju išstovėti laivui prie krantinės labai sunku“, – VE.lt yra sakęs „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Mindaus Čiakas.