Aplinkos ministerijos sankcionuota nepaprastoji padėtis truks 60 dienų, nurodoma šalies krizių valdymo sekretoriato SNGR pranešime.
Ji suteiks galimybę skirti lėšų spręsti šią daugialypę krizę ir, be kita ko, kovoti su Azuajaus ir Lochos provincijose sutelktais gaisrais, kurie pirmadienį buvo užfiksuoti 17 vietovių.
Liepsnas gesina aštuoni ugniagesių sraigtasparniai, tris iš jų parūpino Peru ir Italija, pranešė SNGR.
Vienas iš didžiausių gaisrų siaučia Kachaso nacionaliniame parke.
Ekvadoras šiuo metu patiria didžiausią sausrą per šešiasdešimt metų, šioje Pietų Amerikos šalyje jau keletą mėnesių normuojama elektra.
Praėjusį mėnesį normuoto elektros tiekimo laikas buvo pailgintas nuo aštuonių iki 14 valandų per parą.
Nukritus vandens lygiui, iki kritinio lygio nukrito ir vandens kiekis 70 proc. elektros poreikio šalyje tenkinančių hidroelektrinių rezervuaruose, o šalyje kilo „beprecedentė krizė“, pranešė energetikos ministrė Ines Manzano.
SNGR duomenimis, nuo sausio iki lapkričio Ekvadore kilo daugiau nei 5 100 miško gaisrų, kuriuose žuvo penki ir buvo sužeisti dar 45 žmonės.
Vyriausybės duomenimis, liepsnos nuniokojo apie 40 000 hektarų pasėlių ir pražudė daugiau nei 44 000 naminių gyvulių.
Valdžios institucijos įtaria, kad kai kurie gaisrai buvo sukelti tyčia – duodamas interviu transliuotojui „Ecuavista“ Azuajaus meras Cristian Zamora pasakė, kad jau yra nustatyta keletas įtariamųjų.
Jo teigimu, gaisrai galėjo būti sukelti, norint paruošti žemės plotus žemdirbystei.