To nematė 130 metų: Japonijos simboliu tapęs Fudži kalnas – vis dar be sniego

2024 m. lapkričio 4 d. 10:09
Lrytas.lt
Lapkritis jau prasidėjo, tačiau Japonijos simboliu tapęs Fudži kalnas vis dar be sniego. Kai pirmosios snaigės pasirodys, tai bus vėliausia jų iškritimo data per 130 metų – nuo pat duomenų registravimo pradžios.
Daugiau nuotraukų (1)
Aukščiausio Japonijos kalno viršūnės paprastai būna padengtos sniegu spalio pradžioje, tačiau šiemet jo nematyti net spalio pabaigoje. Tai kelia nerimą dėl klimato krizės poveikio vienai mylimiausių šalies įžymybių, skelbia CNN
Pirmasis iškritęs sniegas praneša apie žiemos atėjimą. Jis prasideda po vasaros alpinizmo sezono, kuris šiemet baigėsi rugsėjo 10 d.
Vidutiniškai sniego kepurės ant Fudži pradeda formuotis spalio 2 d., o pernai, Japonijos meteorologijos agentūros duomenimis, jis buvo užfiksuotas spalio 5 d. Visgi visuomeninis transliuotojas NHK pranešė, kad didžioji jo dalis dėl šiltos temperatūros ištirpo lapkričio pradžioje.
Sniego nebuvimas iki lapkričio 4 d. pranoksta ankstesnį spalio 26 d. rekordą, užfiksuotą 1955 ir 2016 m.
Japonijos vietinis meteorologijos biuras, kuris nuo pat savo įkūrimo 1894 m. kasmet skelbia apie pirmąjį sniegą ant Fudži aiškina, kad tokią anomaliją nulėmė neįprastai šilti orai.
„Dėl to, kad Japonijoje nuo vasaros tęsiasi aukšta temperatūra, ir dėl to, kad lyja, sniego nebuvo“, – antradienį CNN sakė meteorologijos biuro darbuotojas Shinichi Yanagi.
Šiemet Japonijoje užfiksuota karščiausia vasara nuo 1898 m., kai buvo pradėta vesti statistika. Vidutinė birželio-rugpjūčio mėn. temperatūra buvo 1,76 laipsnio aukštesnė už įprastą ir viršijo ankstesnį 2010 m. pasiektą 1,08 laipsnio rekordą, pranešė agentūra.
Ne pelno siekiančios tyrimų grupės „Climate Central“ atliktos analizės duomenimis, Japonijoje rudenį išliko neįprastai šilta: pirmąją spalio savaitę mažiausiai 74 miestuose užfiksuota 30 laipsnių ar aukštesnė temperatūra.
„Climate Central“ nustatė, kad neįprastas spalio mėnesio karštis Japonijoje buvo tris kartus labiau tikėtinas dėl klimato krizės.
Ekstremalus Japonijos vasaros karštis nebuvo vietinis įvykis. Šią vasarą jau antrus metus iš eilės buvo sumušti pasauliniai karščio rekordai, o 2024 m., prognozuojama, bus karščiausi metai per visą istoriją.
JaponijaFudžiskalnas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.