LNM pranešime nurodoma, kad pažeista kalno šlaito vieta papildomai bus sutvirtinta pagal laikinųjų priemonių projektą.
„Muziejus yra sudaręs ilgalaikę avarinių darbų sutartį, kuri leidžia nedelsiant reaguoti į bet kokius Gedimino kalne vykstančius pokyčius“, – teigiama pranešime.
Muziejus nurodo, kad nuošliauža yra paviršinio supiltinio grunto, todėl grėsmės kalno stabilumui nebuvo sukėlusi.
Po liūties pakartotinai atlikus kalno šlaitų apžiūrą, kitos grunto deformacijos nebuvo užfiksuotos.
LNM teigimu, nuslydęs gruntas ilgalaikių darbų metu vis tiek būtų šalinamas kaip viena iš nuošliaužų priežasčių.
Kaip teigiama pranešime, 9 metrų pločio ir 20 metrų ilgio nuošliauža atsirado po visą parą trukusios intensyvios audros su stipriu lietumi.
„Ilgalaikis Gedimino kalno stabilumas bus užtikrintas tik įgyvendinus jau parengtą ilgalaikio sutvarkymo projektą, o iki tol situacija išlieka priklausoma nuo orų sąlygų.
Lietingu laikotarpiu arba vasarinių liūčių metu dėl vandens kiekio kalno būklė gali pablogėti, tačiau kalne įdiegta ir visą parą veikianti monitoringo sistema leidžia iš anksto pastebėti pokyčius“, – praneša LNM.
Nurodoma, kad LNM šiuo metu jau yra užbaigęs viešųjų pirkimų procedūras, kurios leidžia pradėti galutinius pietrytinės Gedimino kalno dalies sutvarkymo darbus, kai tik bus užtikrintas šiems darbams reikalingas finansavimas. Metų pradžioje paskelbtą atvirą viešąjį pirkimą laimėjo UAB „Rekreacinė statyba“. Sutarties vertė apie 13,4 mln. Eur.