J. Greeno duomenimis, aptikti kūnus apmokyti šunys iki šiol apieškojo ketvirtadalį paveiktos zonos.
Kol kas identifikuoti tik penki žuvusieji. Pareigūnai teigia, kad buvo paimti daugiau kaip 40 savo artimųjų pasigedusių žmonių DNR mėginiai. „Reiškiame gilią užuojautą šeimoms, kurios pradeda gauti pranešimus apie savo artimuosius“, – pranešime cituojamas Maui apygardos meras Richardas Blissenas.
Salos policijos vadas yra nurodęs, kad daugybė kūnų yra apdegę iki tokio lygio, jog yra praktiškai nebeatpažįstami.
Gaisrai Havajuose įsiplieskė praėjusį antradienį. Liepsnos beveik visiškai sunaikino istorinį Lahainos miestą Maui salos vakaruose. Skaičiuojama, kad ten nukentėjo daugiau kaip 2 000 pastatų. Padaryta žala vertinama milijardais dolerių, o tūkstančiai žmonių liko be namų.
Salų grupę ištikusi katastrofa jau laikoma daugiausiai aukų pareikalavusia stichine nelaime JAV Havajų valstijos istorijoje. Aukų skaičiui augant, akys vis labiau krypsta į valdžios institucijas – šios kaltinamos neveiksnumu, kuris galėjo lemti daugybės žmonių mirtis. Žmonės kelia klausimus dėl pareigūnų pasirengimo. Praėjusiais metais Havajų valstija savo ekstremalių situacijų valdymo plane gaisrų riziką gyventojams vertino kaip „nedidelę“.
Maui saloje krizės akivaizdoje būta daugybės elektros tiekimo pertrūkių, dėl kurių kai kurie gyventojai negavo į mobiliuosius telefonus siunčiamų perspėjimo pranešimų. Nebuvo įspėjamųjų sirenų gausmo, o daugybė Lahainos gyventojų teigė, kad apie gaisrus sužinojo tik pamatę bėgančius savo kaimynus ar jau pačias liepsnas.
Laikraštis „The New York Times“ skelbė, kad į kovą su gaisrais pasiųsti ugniagesiai nebegalėjo naudotis kai kuriais hidrantais, kadangi juose nebuvo vandens.