„Labai svarbu, kad centras galės savarankiškai spręsti dėl jam suteikiamų lėšų panaudojimo ir taip lanksčiau reaguoti į visuomenei aktualius iššūkius, kuriems reikalingi mokslo sprendimai. Tai taip pat leis centrui atlikti inovatyvesnius mokslinius tyrimus, efektyviau ieškoti naujų tyrimų metodikų, technologijų diegimo“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras.
Pasak viceministro, Gamtos tyrimų centro pertvarkymas į viešąją įstaigą paskatins ir aktyvesnį verslo susidomėjimą bei naudojimąsi centro paslaugomis.
„Viešosios įstaigos, lyginant su biudžetinėmis, yra savarankiškesnės: gali laisvai disponuoti savo uždirbtomis lėšomis, vykdyti komercinę veiklą, turi daugiau finansavimo šaltinių, gali priimti naujų dalininkų ir gauti papildomų lėšų“, – pažymėjo J. Nugaras.
Gamtos tyrimų centras yra valstybinis mokslinių tyrimų institutas, kuriame vykdomi gamtos mokslų srities moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Centras taip pat orientuojasi į mokslo ir verslo bei viešojo sektoriaus įstaigų bendradarbiavimo plėtrą, nurodoma ŠMSM pranešime žiniasklaidai.
Ministerija primena, kad Lietuvoje veikia 11 valstybinių mokslinių tyrimų institutų, o penki iš jų yra pakeitę teisinę formą iš biudžetinės į viešąją įstaigą.