Gaisrai salų grupėje įsiplieskė praėjusį antradienį. Liepsnos beveik visiškai sunaikino istorinį Lahainos miestą Maui salos vakaruose. Skaičiuojama, kad ten nukentėjo daugiau kaip 2 200 pastatų. Padaryta žala vertinama milijardais dolerių, o tūkstančiai žmonių liko be namų.
Aukų skaičiui augant, akys vis labiau krypsta į valdžios institucijas – šios kaltinamos neveiksnumu, kuris galėjo lemti daugybės žmonių mirtis. Sekmadienį Havajų senatorės Mazie Hirono buvo paklausta, kodėl saloje nebuvo aktyvuotos perspėjimo sirenos – politikė sakė lauksianti tyrimo, apie kurį paskelbė Havajų valstijos generalinė prokurorė, rezultatų.
Havajų generalinė prokurorė yra paskelbusi apie „išsamią peržiūrą“, kurios metu bus vertinama pareigūnų reakcija į gaisrus.
Salyną ištikusi katastrofa jau laikoma daugiausiai aukų pareikalavusia stichine nelaime JAV Havajų valstijos istorijoje. Žmonės kelia klausimus dėl valdžios institucijų pasirengimo. Praėjusiais metais Havajų valstija savo ekstremalių situacijų valdymo plane gaisrų keliamą pavojų gyventojams įvardijo kaip „žemą“.
Maui saloje krizės akivaizdoje būta daugybės elektros tiekimo pertrūkių, dėl kurių kai kurie gyventojai negavo į mobiliuosius telefonus siunčiamų perspėjimo pranešimų. Nebuvo įspėjamųjų sirenų gausmo, o daugybė Lahainos gyventojų teigė, kad apie gaisrus sužinojo tik pamatę bėgančius savo kaimynus ar jau pačias liepsnas.
Laikraštis „The New York Times“ sekmadienį pranešė, kad į kovą su gaisrais pasiųsti ugniagesiai nebegalėjo naudotis kai kuriais hidrantais, kadangi juose tiesiog nebuvo vandens. Tiksli gaisrų priežastis kol kas nėra aiški.