Prieš tai oro kokybės stebėjimų įmonė „IQAir“ perspėjo užfiksavusi nerimą keliančius matavimus, parodžiusius, kad pačių pavojingiausių dalelių PM2,5 kiekis viename kubiniame metre ketvirtadienio rytą sostinėje pasiekė 588 – tai beveik 40 kartų viršija Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamą kasdienį lygį. Penktadienį šis skaičius jau buvo kiek sumažėjęs, tačiau vis vien 25 kartus viršijo rekomenduojamą normą.
Šios dalelės yra tokios mažos, kad gali patekti į žmogaus kraujotaką. Manoma, kad šį sostinę apgaubusį „pilkąjį kokteilį“ lėmė iš tūkstančių žemės ūkio plotuose šalies šiaurėje liepsnojančių gaisrų išskirti dūmai, kurie susimaišė su kitais teršalais.
Naujojo Delio vyriausiasis ministras Arvindas Kejriwalas nurodė, kad mokyklos liks uždarytos, kol pagerės oro kokybė. „Joks vaikas neturi kentėti“, – tvirtino A. Kejriwalas.
Indijoje smogas yra tapęs ganėtinai dažnu reiškiniu. Remiantis 2020 m. atliktu tyrimu, kuris buvo paskelbtas įtakingame moksliniame žurnale „The Lancet“, šioje šalyje 2019 m. dėl prastos oro kokybės mirė 1,67 mln. žmonių, iskaitant beveik 17,5 tūkst. Naujajame Delyje. Šio miesto valdžios pareigūnai vis skelbia apie naujus planus sumažinti oro užterštumą, tačiau didelio poveikio nematyti.