Renginio „Darom prie jūros“ dalyviai atliko pajūrio kopų sutvirtinimo darbus. Šiais metais padengtas 2 000 kv. m. plotas žabų klojiniais, nupinta apie 100 metrų tvorelių slenkančiam smėliui sulaikyti. Be to, dalis akcijos dalyvių šiaurinėje Karklės dalyje išardė poilsiautojų paliekamas pavėsines ir kitus statinius bei grąžino šakas ten, kur joms būti priklauso – į kopas.
„Žabų klojiniai ir tvorelės kopoms veikia tarsi gynybinė siena nuo audrų ir trypiančių poilsiautojų. Tai seniausias ir efektyviausias būdas kopoms apsaugoti. Gaila, tačiau daliai visuomenės dar trūksta žinių, pajūrio lankytojai dažnai išsineša šakas iš kopų, paplūdimyje susikuria pavėsį, o tuo tarpu erozinės kopų vietos lieka atviros, neapsaugotos“, – teigia renginio organizatorė, „Mes darom“ organizacijos vadovė Emilija Biterytė.
Krantotvarkos darbų metu akcijos dalyviai rinko sezono metu susikaupusias šiukšles. Daugiausia randama cigarečių nuorūkų. Akcijos rezultatai parodo, jog būtina skirti didesnį dėmesį rūkančių asmenų švietimui.
„Nuorūka dėl savo dydžio gali atrodyti menkniekis, tačiau būtent joje susikaupia daugybė kenksmingų medžiagų, galiausiai pasiekiančių jūrą“, – dalinasi E.Biterytė.
Renginyje „Darom prie jūros“ aplinkosauga apjungta su edukacija ir kultūra. Nemokamo festivalio metu buvo rodomas naktinis kinas – „Sidabrinės gervės naktys“, vyko Kamanių šilelio, Ingajos koncertai, o renginį vainikavo tradicinė laužų sąšauka pajūryje, šiais metais dedikuota vienybei su Ukraina. Vakaras prie laužo buvo praturtintas DJ „Girių dvasios“ muzikine programa.
Į „Darom prie jūros“ prisijungė savanoriai iš visos Lietuvos, o renginio dalyvių patirtį praturtino edukacinių veiklų zona. Lietuvos jūrų muziejus kvietė dalyvius išvysti R. Petroff meninę instaliaciją „Jūros plastika“ ir dalyvauti ekologijos dirbtuvėse. Organizacija „Po bangom“ mokė jūrą pažinti per garsus ir tyrinėjant mikroskopinį jūros dumblių pasaulį, o „9 zuikiai“ lydėjo patyriminį atidos seansą per šešis pojūčius.
„Klimatosūkis“ ragino ieškoti sprendimų klimatui žaidžiant stalo žaidimą, o „Akimirkų gaudyklė“ supažindino su popieriaus perdirbimu per kūrybą.