Musoninės liūtys, kurios paprastai trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio, yra labai naudingos pasėliams. jos papildo ežerus ir užtvankas visame Indostano pusiasalyje, bet taip pat kasmet padaro žalos.
Nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos „Germwatch“ duomenimis, Pakistanas užima aštuntą vietą dėl klimato kaitos sukeltų ekstremalių oro sąlygų labiausiai pažeidžiamų šalių sąraše.
Sindo provincijos vadovybė pirmadienį Karačyje ir Haidarabade paskelbė nedarbo dieną, kad būtų išvengta chaoso dėl potvynių, tačiau žemiau esančiose vietovėse, kurias jau permerkė kelias savaites trunkančios liūtys, netrukus pasirodė vandens padarytos žalos vaizdai.
„Iki rytojaus Karačyje prognozuojama daugiau liūčių“, – perspėjo Meteorologijos tarnybos direktorius Sardaras Sarfrazas.
Nacionalinė nelaimių valdymo tarnyba pranešė, kad nuo birželio mėnesio dėl musoninių liūčių žuvo mažiausiai 312 žmonių.
Karačyje pirmadienį elektra nutrenkė mažiausiai du žmones, elektros laidams užkritus ant vandens užtvindytų gatvių. Tai gana dažna mirtinų incidentų priežastis mieste per musonines liūtis.
Smarkios liūtys taip pat sutrikdė lėktuvų skrydžius ir traukinių eismą 15 milijonų gyventojų turinčiame didmiestyje.
Didžiausi pastarųjų metų potvyniai kilo 2010 metais. Jie apėmė beveik penktadalį šalies teritorijos, nusinešė beveik 2 tūkst. žmonių gyvybių, o 20 mln. žmonių buvo priversti palikti namus.