„Didelis pavojus miško gaisrams kilti jau yra visoje Lietuvoje ir numatoma, kad jis tik didės, kol sulauksime lietaus. Labai prašome gyventojų, jog miške būtų atsargūs, o Jonines švęstų dar atsakingiau. Situacija miškuose išties pavojinga – gaisrą gali sukelti net menkiausia nukritusi žiežirba“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.
Šiemet Lietuvos miškuose užregistruota 17 miško gaisrų 8,06 ha plote.
Anot urėdijos, šių metų drėgnas bei šaltokas pavasaris pasižymėjo nepalankiomis miškų gaisrams kilti sąlygomis ir kol kas fiksuojamas rekordiškai mažas gaisrų skaičius miškuose – mažiausias per dešimtmetį.
Vis dėlto situacija gali greitai pasikeisti dėl pastaruoju metu vyraujančio itin karšto ir sauso oro.
„Siekiant nesukelti miško gaisro, žmonės turi elgtis atsakingai, laužus kūrenti tik tam skirtose vietose, nemėtyti neužgesintų degtukų, nuorūkų ar stiklo šukių. Jei specialiose laužavietėse kuriami laužai, išvykstant iš miško juos reikia kruopščiai užgesinti užpilant žemėmis ar vandeniu“, – teigia miškininkai.
Valstybinių miškų urėdija primena, kad priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 30-50 eurų baudą.
Už miško naikinimą arba žalojimą jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat sukėlus kitokį miško gaisrą arba jo išplitimą teks susimokėti 560-1200 baudą. Taip pat reikės atlyginti ir aplinkai padarytą žalą.
Pastebėjus degančią žolę ar miške kilusį gaisrą, gyventojų prašoma apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.