12 val. 30 min. vietos (9 val. 30 min. Lietuvos) laiku netoli Niaso salos įvykusio drebėjimo židinys buvo palyginti negiliai, jis buvo nutolęs apie 250 km į pietus nuo Sinabango miesto.
Niaso paieškos ir gelbėjimo agentūros atstovas Agusas Wibisono sakė, kad kol kas nebuvo pranešimų apie padarytą žalą ar aukas.
„Susisiekiau su paieškos ir gelbėjimo komanda Pietų Niase ir Vakarų Niase. Jie saugūs, aukų ar padarytos žalos nėra“, – naujienų agentūrai AFP sakė A. Wibisono.
Pasak jo, požeminiai smūgiai buvo gan stiprūs ir todėl žmonės panikavo, ypač cunamio baiminęsi pakrančių gyventojai.
„Įvyko žemės drebėjimas, dėl jo jutau svaigulį, bet kol kas pastatai mano rajone neatrodo apgadinti“, – telefonu AFP sakė turistų gidas Pietų Niase Sosialas Zigoto.
„Kai tai įvyko, visi išbėgome iš namo ir jautėme svaigulį“, – pridūrė jis.
Indonezija priklauso Ramiojo vandenyno „ugnies žiedo“ sričiai, pasižyminčiai aktyvia seismine ir vulkanine veikla.
2004 metais prie Sumatros krantų įvykęs 9,1 balo žemės drebėjimas sukėlė cunamį, visame regione pražudžiusį 220 tūkst. žmonių, įskaitant maždaug 170 tūkst. žmonių Indonezijoje.
2018 metais galingas žemės drebėjimas supurtė Lomboko salą, o po to porą savaičių buvo fiksuojami tolesni požeminiai smūgiai. Tuomet šioje atostogautojų pamėgtoje saloje ir kaimyninėje Sumbavos saloje žuvo daugiau kaip 550 žmonių.
Vėliau tais pačiais metais per 7,5 balo žemės drebėjimą ir cunamį Palu mieste Sulavesio saloje žuvo ar dingo per 4,3 tūkst. žmonių.