Neringiškiai atrado seniai pamirštą perlą: šį grožį pasiekti galima tik per ledą
Pranešimas spaudai
2021-02-27 12:48Šylantiems orams dar nespėjusi atitirpinti užšalusių Kuršių marių, neringiškiai atrado seniai pamirštą perlą – Pervalkos švyturį, kuris gyventojams yra pasiekiamas tik per ledą. Įspūdingas kraštovaizdis, kuriuo pasigrožėti užsuka retas drąsuolis buvo užfiksuotas ir vaizdo įraše, kurį pamatysite straipsnio apačioje.
Pervalka – tyliausia ir ramiausia Neringos gyvenvietė, retai lankoma turistų ar vietos gyventojų. Tačiau užšalus Kuršmarėms pėsčiomis pasiekiamas Pervalkos švyturys tapo tikra Neringos sensacija ir puikiu objektu laisvalaikio praleidimui. Pasiekus šią vietą atsiveria pasakiškas Pervalkos peizažas bei jaučiama tikra jūrininko dvasia – tik tu, tyrai ir švyturys.
Pajūryje gyvenanti prekės ženklo „Myliu Nidą“ kūrėja Gabija Starkutė, pasakoja šią vietą norėjusi aplankyti jau seniai, tačiau išdrįsusi tik pakankamai užšalus ledui.
„Ten nueiti norėjau dar kai dar nebuvo ledo, bet bijojau, kad gali būti gilu. Paskui sužinojau, kad iki švyturio galima ir nubristi. Na, o kai pamačiau Justino Jaručio ir Jessicos Shy vaizdo klipą, kuriame jie filmuojasi būtent toje vietoje plaukdami valtele, vėl prisiminiau savo sumanymą, kurį įgyvendinau ežerą storu sluoksniu padengus ledui.
Ši vieta – magiška. Vien tai, kad stovint ant įšalusio ežero galima stebėti tokį gražų kraštovaizdį, yra nepakartojama. Jaučiausi kaip to švyturio prižiūrėtoja, nes daugiau žmonių čia ir nesutikau. Toje vietoje tarsi pamiršti laiko tėkmę, nes čia niekas daugiau neegzistuoja.
Kadangi ledas po rekordiškai išsilaikiusio šaltuko buvo pakankamai storas, tąkart eiti juo pasirodė saugu, baimės kelionė nekėlė. Na, o pavasarėjant dėl saugumo čia keliaujantiems patarčiau patikrinti jo storį. Be to, būkite atsargūs lipdami akmenimis – čia paslydus galima susižeisti“, – pasakojo Neringos gyventoja.
Švyturys, dar vadinamas Arklių ar Žirgų rago švyturiu, įrengtas ant nedidelės dirbtinės salos, prie Pervalkos, ties Arklių ragu. Statinio aukštis – 14 metrų. Jis veikia automatiškai – siunčia ryškiai baltus signalus, kurie yra pastebimi ir už 13 kilometrų.
Švyturys iškilo 1900-ųjų lapkričio 27-ąją ir buvo remontuotas tris kartus: 1948-aisiais dėl saugumo įrengiant metalinius turėklus, 1960-aisiais sutvirtinant salą betono blokais ir 2006-aisiais atliekant kapitalinį statinio remontą.