Drebėjimo epicentras buvo fiksuotas Reikjaneso pusiasalyje maždaug už 30 km nuo sostinės, netoli 378 m aukščio Keiliro kalno, priduriama pranešime.
JAV Geologijos tarnyba (USGS) už 4 km nuo žvejybinio uosto Grindaviko registravo 5,6 balo požeminį smūgį.
Tuo metu Islandijos tarnybos pranešė, kad 10 val. 05 min. Grinvičo (12 val. 05 min. Lietuvos) laiku buvo fiksuotas 5,7 balo žemės drebėjimas.
Po šio iki vidurdienio sekė virtinė požeminių smūgių, 12 iš jų stiprumas viršijo 4 balus, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas Reikjavike.
„Tai yra intensyvaus aktyvumo zona, ir mes visi tai žinome, tačiau dar niekada nepatyriau ir nepajutau tiek daug ir tokių stiprių žemės drebėjimų per tokį trumpą laiką Reikjavike. Tai neįprasta“, – visuomeniniam transliuotojui RUV sakė Islandijos meteorologijos biuro žemės drebėjimo pavojų koordinatorė Kristin Jonsdottir.
Perspėjimo aviacijai laipsnis virš Krisuviko vulkanų sistemos, kur įvyko drebėjimas, buvo padidintas nuo „žalio“ iki „geltono“, kuris skelbiamas, kai koks nors ugnikalnis „rodo padidėjusio aktyvumo ženklus“.
Tačiau kol kas vulkanų išsiveržimo požymių nėra.
Vėliausias ugnikalnio išsiveržimas šioje vulkaninėje sistemoje vyko XII amžiuje.
Reikjaneso pusiasalis priklauso Vidurio Atlanto kalnagūbriui, kur išsiskiria Šiaurės Amerikos ir Eurazijos tektoninės plokštės.