Žvejai jau lipa ant ledo: specialistai perspėja apie didžiulį pavojų gyvybei

2020 m. gruodžio 24 d. 13:08
Dimitrijus Kuprijanovas, rinkosaikste.lt
Spustelėjus kelių laipsnių šaltukui ne vienas žvejys neatsispyrė pagundai išbandyti žvejybos ant pirmojo ledo. Kėdainių žvejai jau išbandė ne tik nedidelių tvenkinukų, bet ir Nevėžio užutekių ledą.
Daugiau nuotraukų (8)
Nors jis buvo tik kelių centimetrų storio, tačiau yra žvejų, kurie tiesiog neatsispiria poledinės žūklės traukai. Tuo metu specialistai perspėja – žvejai turi būti itin atsargūs ir elgtis ypatingai atsargiai, mat pirmasis ledas – labai pavojingas.
Laimikis nekoks
Kėdainietis žvejys Ruslanas Linevas pirmojo ledo tvirtumą Nevėžio upės užutekyje išbandė dar prieš savaitgalį. Vyriškis tikino, kad ledo storis yra apie 3,5 centimetro.
Jis sakė buvęs tikrai atsargus, žvejojęs labai negiliose, jam puikiai žinomose vietose, ten, kur vanduo stovi, nėra jokių šaltinių. Žvejys buvo užtikrintas, kad ir įlūžęs lengvai išsikapstytų.
„Ledas dar labai plonas, permatomas. Ešeriukai mažiukai pamato žveją ir kaipmat išsilaksto.
Pirmas laimikis tikrai nekoks, tačiau kaip sakau, žvejyba buvo su laiminga pabaiga, mat aš neįlūžau ir iš žvejybos grįžau sausas ir sveikas“, – sako R. Linevas.
Ragina palaukti
Tačiau patyręs žvejys tikrai neskatina kitų žvejų lipti ant pirmojo ledo, ypač ant nežinomų tvenkinių ir upių, mat ledas nėra tvirtas.
„Aš žvejoju tose vietose, kurias puikiai žinau. Bandėme kitą dieną ir tvenkinuką. Ten geriau buvo. Ledas storesnis, ešeriukų didesnių pagavome. Neįlūžome. Viskas gerai, ledas kasdien tvirtėja. Jei laikysis minusinė temperatūra, ledas kasdien vis tvirtės“, – paaiškino žvejys.
Sureagavo ugniagesiai
Pastebėję, kad ant pirmojo ledo jau lipa žvejai, sureagavo ir ugniagesiai gelbėtojai. Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba šeštadienį išplatino skubų pranešimą.
„Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad ledas šiuo metu nėra saugus. Lipdami ant jo, rizikuojate gyvybe!
Ledas laikomas tvirtu, kai jo storis yra daugiau kaip septyni centimetrai. Kai ant ledo yra grupė žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm.
Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Beje, trapesnis ledas būna ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių.
Tėvams patariame pasirūpinti vaikų saugumu“, – pranešė ugniagesiai.
Ragina saugoti save
Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, pabrėžia, kad specialiosios tarnybos tikrai ne visada gali suspėti atvykti laiku prie kiekvieno tvenkinuko, o žmogui mirtinai sušalti vandenyje pakanka dešimties minučių.
Tarnyba taip pat akcentuoja, kad žvejai turi maksimaliai save saugoti patys: turėti specialius smaigus, kurie įlūžus padėtų kuo ilgiau išsilaikyti ant ledo, taip pat į žvejybą pasiimti virvę, kuri taip pat gali būti labai naudinga.
Pamačius skęstantį žmogų pareigūnai nedelsiant ragina skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112.
Gamta^InstantLietuva
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.