Lietuvoje – du nauji pėsčiųjų takai: 750 km ilgio ir įspūdingo grožio pasivaikščiojimą įveiks ne visi

2020 m. spalio 31 d. 21:19
Pastaruoju metu ribotos galimybės keliauti po pasaulį Lietuvos gyventojus paskatino ieškoti įvairesnių pramogų. Pėsčiųjų žygiai, atrodo, užvaldė daugelio aktyvų poilsį mėgstančių žmonių laisvalaikį.
Daugiau nuotraukų (43)
Kelionėms po Lietuvą sudaromos ir vis geresnės sąlygos – kitais metais Lietuvoje bus pažymėtos dvi ilgųjų maršrutų pėsčiųjų trasos, besidriekiančios per visą Europą. Prie tarptautinės trasos E11, einančios nuo Nyderlandų prisijungs ir Miško tako maršrutas, kurį sudarys 750 km trasa, vedanti vaizdingiausiais Lietuvos miškų takeliais, ežerų pakrantėmis, piliakalniais bei lygumomis.
Europos valstybių pajūriais einančią E9 trasą papildys Baltijos pajūriu pažymėtas maršrutas – Jūrų takas, kuris 203 km vingiuos Kuršių Nerija ir žemynine dalimi.
Šiais metais ne tik lietuvius, bet ir visą pasaulį sustabdė bei vis dar stabdo pandemija. Turėję didžiulį pasirinkimą ir laisvę keliauti į bet kurią pasaulio pusę, buvome tarsi įkalinti savo šalyje, tačiau tai suteikė galimybę pažinti gimtąjį kraštą ir daugelis atrado Lietuvą iš naujo bei rinkosi gamtinius objektus, dažnai keliaudami pėsčiomis.
Nenuostabu, nes keliavimas pėsčiomis yra universalus: galima keliauti vienam, su draugais ar šeima, pasirinkti lengvesnį ar sunkesnį maršrutą, nebūtina daug išlaidauti, tačiau galima pasirinkti ir komfortiškas nakvynės vietas. Visus šiuos privalumus bus galima išbandyti ir naujuosiuose Miško bei Jūrų pėsčiųjų maršrutuose.
E11 trasa šiuo metu driekiasi nuo Nyderlandų iki Lenkijos sienos su Lietuva ir ten kol kas pasibaigia. Nuo Rygos Latvijoje ši trasa toliau tęsiasi iki Estijos sostinės Talino, tačiau jau kitais metais maršrutas bus pažymėtas Lietuvoje nuo Lenkijos-Lietuvos sienos iki Lietuvos-Latvijos pasienio bei Latvijoje nuo Lietuvos-Lenkijos sienos iki Rygos miesto.
Per 3 Baltijos šalis einanti E11 trasos atkarpa bus žinoma Miško tako pavadinimu. Miško takas vingiuos per Lazdijų rajono, Druskininkų, Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Prienų rajono, Kauno rajono, Kauno miesto, Raseinių rajono, Kelmės rajono, Šiaulių rajono, Telšių rajono, Skuodo rajono, Plungės, Mažeikių ir Kretingos rajonų savivaldybes.
Tuo tarpu E9 trasa – tai maršrutas, kuris driekiasi 5500 km Portugalijos, Ispanijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Olandijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos pajūriais, o nuo kitų metų – ir Lietuvos pajūriu.
Žygeiviams, keliaujantiems Jūrų taku, atsiras galimybė nepertraukiamai pėsčiomis keliauti apie 1300 kilometrų visų Baltijos valstybių pajūriu! Jūrų takas Lietuvoje eis Šilutės rajono, Klaipėdos rajono ir miesto, Palangos miesto, Neringos savivaldybės teritorijomis.
Vasarą atlikus parengiamuosius darbus, ekspertai patikrino būsimos trasos maršrutą ir sudėliojo jį taip, kad žygis pėsčiomis būtų saugus, prieinamas ir įdomus įvairioms žmonių grupėms bei pavieniams keliautojams.
Abu maršrutai bus suskirstyti į 15-20 kilometrų dienos etapus, atsižvelgiant į paslaugų žygeiviams pasirinkimą. Miško ir Jūrų takų žymėjimui bus naudojami tokie patys ženklai, kaip ir Latvijoje bei Estijoje, kuriose šie takai jau pažymėti bei puikiai atpažįstami.
Europoje keliaujantys pėsčiomis gali rinktis iš įvairiausių ilgų atstumų maršrutų, o dėka 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamo projekto „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje.
Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“ (LLI-448, Hiking project) kitų metų rudenį ir Lietuvoje bus pažymėti du europiniai ilgo atstumo maršrutai E11 ir E9.
Projekto partneriai: VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra, Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Kuržemės planavimo regionas (Latvija), Latvijos kaimo turizmo asociacija (Latvija) ir Kuldigos savivaldybė (Latvija).
Informacija apie rengiamus maršrutus: https://baltictrails.eu/; Facebook @Miško takas – Forest trail
Daugiau informacijos: Gaila Tulušienė, VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros vyr.projektų vadovė, gaila@krda.lt.
Projektas „Development of Forest trail in Latvia and Lithuania and expanding the Baltic Coastal Hiking route in Lithuania“ (Hiking project), LLI-448.
Visas projekto biudžetas – 788.104,45 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 669.888,76 Eur.
Šis pranešimas spaudai parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio pranešimo turinį atsako VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.