Lietuvos parkų TOP 15: nerasite dviejų vienodų

2019 m. rugsėjo 28 d. 07:41
pamatyklietuvoje.lt, lrytas.lt
Vis labiau rudenėjant – siūlome pasivaikščioti po įspūdingiausius ir išskirtinius Lietuvos parkus, kuriuose galėsite pastebėti visą gamtos grožį. Iš 15 visoje šalyje išsidėsčiusių parkų kiekvienas galės išsirinkti tai, kas jam patiks labiausiai: nuo išskirtinio smegduobių parko iki Rytų Europos perlu vadinamo parko, kuris kasmet sutraukia šimtus tūkstančių žmonių.
Daugiau nuotraukų (10)
Baltų mitologijos parkas, Sausdravai, Kretingos r.
Baltų mitologijos parkas puoselėja senąsias baltų kultūros vertybes, ugdo pilietiškus Lietuvos žmones, skatina patriotiškumą, prisideda prie valstybės kultūrinės veiklos, skatina kultūrinį baltų tautų ir genčių (regionų) bendravimą.
Parkas turi tris dalis, atitinkančias Baltų dievybių panteono struktūrą, išreiškiančią žmogaus gyvenimo kelio harmoniją su gamta.
Topolio parkas, Topolis, Kupiškio r.
Topolio parkas – tai maždaug 3 ha ploto parkas, esantis Topolio viensodyje, puoselėjamas ūkininko Jono Pakalnio iniciatyva.
Parką puošia du tvenkiniai, juos jungiantį upelį padedantys kirsti tilteliai, trys takai ir liepų alėja, vedanti iki pavėsinės. Šiuo metu parkas dar nėra visiškai užbaigtas.
Palangos botanikos (Birutės) parkas, Vytauto g. 15, Palanga
Jaukus poilsis Palangoje neįsivaizduojamas ne tik be jūros, bet ir be pasivaikščiojimo vienu iš gražiausių parkų Rytų Europoje – Birutės parku. Palangos perlu vadinama ši kurorto erdvė kasmet gražinama, kad taptų dar patrauklesnė poilsiautojams.
Talentingai suprojektuotas parkas pasižymi didele vaizdų ir nuotaikų įvairove, su meistriškai išvedžiotais takais, aikštelėse įrengtais gėlynais.
Šių laikų mokslininkai linkę manyti, kad labirintai veikia žmogaus smegenų veiklą, t.y. vaikštant labirinto takeliais, kai staigiai pasisukama 180 laipsnių kampu, vienas smegenų pusrutulis persijungia į kitą, ir kol visas labirintas išvaikštomas, šis procesas įvyksta daug kartų.
Tai yra viena iš priežasčių, kodėl tikima, kad labirintai daro stebuklus ir keičia žmonių gyvenimus.
Marijampolės Poezijos parkas, Vilkaviškio g., Marijampolė
Parko plotas – 4,36 hektaro. Parke buvo pastatyta pirmoji skulptūra „Šešupė“, dekoratyvūs tilteliai ir suoleliai bei fontanai, pasodintas draugystės ąžuolas. Dabar jame auga apie 100 įvairių veislių medžių ir krūmų.
Parkas pasipuošė plastiškų formų suolais, moderniu ir ekonomišku apšvietimu, želdynais, poilsio zonoje atsirado spalvinga vaikų žaidimo aikštelė, amfiteatras kameriniams renginiams, trys fontanai.
Šiaulių universiteto Botanikos sodas, Paitaičių g. 4, Šiauliai
Botanikos sodas – prestižinio pasaulio botanikos sodų tinklo BGCI ir Lietuvos botanikos sodų asociacijos (LUBSA) narys.
Bendras sodo plotas – 6,54 ha, jame auginama per 4000 įvairių rūšių ir veislių augalų. Sėklų mainai vykdomi su daugiau nei 250 pasaulio botanikos sodų.
Birštono Kneipo sodas, Birutės g., Birštonas
Holistinis sveikatos gerinimas pagal Sebastianą Kneipą remiasi 5 elementų sistema: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.
Pagal Kneipo rekomendacijas čia įrengtas KNEIPO SODAS, skirtas procedūroms su šaltu vandeniu organizmo grūdinimui, imuninės sistemos stiprinimui.
Veisiejų dvaro parkas, D. Sadausko g., Veisiejai, Lazdijų r.
Parkas įkurtas XVII a., jame auga apie 2000 rūšių medžių, taip pat Veisiejų uosis – gamtos paminklas.
Veisiejų parko plotas 17,5 ha, svarbiausias elementas – labai aukštų, ratu sodintų dvidešimt dviejų mažalapių liepų ratas, kurios yra apie 200 metų amžiaus.
Varėnos miesto legendų ir padavimų parkas, M. K. Čiurlionio g., Varėna
Krašto savitumas atsispindi ir gėlynuose, pasodintuose želdiniuose. Pasirinkta augalija nuo seno puošia ne tik dzūkiškas sodybas, bet ir auga natūralioje gamtoje.
Parke įrengti gėlynai, pasodinta apie 300 vnt. naujų sumedėjusių augalų. Pasodinti klevai ir putinai, viksvos, viržiai, smilgos, čiobreliai, miškinės lelijos, karelijos, hortenzijos, mėlynės, alyvos, šaltekšniai.
Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas
Parkas užima 62,5 ha žaliąjį plotą Kauno centre, čia auginami 7300 taksonų augalai.
Jų ekspozicijos, didžiausia Lietuvoje oranžerija, unikalaus grožio brandus parkas su tvenkiniais ir romantiškais tilteliais, istorinė Aukštosios Fredos dvaro aplinka sudaro puikią erdvę.
Ukmergės Pilies parkas, Pakalnės g., Ukmergė
XIV a. sudegus mūrinei piliai ant piliakalnio, kitame upelio krante buvo pastatyta mūrinė pilis, kuri XVIII a. sunyko, todėl šis parkas vadinamas Pilies parku. Čia atsiveria nuostabi miesto panorama.
Smegduobių parkas, Panevėžio g., Pasvalys
Smegduobių parkas pradėtas rengti 2004 metais. Tai 8 ha ploto teritorija pietiniame miesto pakraštyje, kurioje išlikę keletas įvairaus dydžio ir amžiaus smegduobių.
Dauniškio ežero parkas, Aušros g., Utena
Vaizdingas Dauniškio parkas yra pamėgta uteniškių ir miesto svečių poilsio vieta. 750 metų miesto gimtadienio proga, Dauniškio ežeras pasipuošė šviečiančiu ir grojančiu fontanu su vandens ekranu.
Akmens skulptūrų parkas „Vilnoja“, M. Zdziechovskio g. 27, Sudervė, Vilniaus r.
Netikėta ir unikali idėja buvo eksponuoti skulptūras ne tik sausumos landšafte, bet perkelti jas ir į ežerą.
Šiuo metu skulptūrų parke eksponuojamos virš 60 monumentaliu granito skulptūrų.
Vilniaus universiteto Botanikos sodas – pats didžiausias ir seniausias Lietuvos botanikos sodas, įkurtas dar 1781 m.
Jis yra ne tik didžiausias pagal plotą (199 ha), bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis. Čia auginama virš 10 000 pavadinimų (taksonų) augalų!
Gamtaparkas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.