TOP 10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje: neaplankyti nors vieno – tikra nuodėmė

2019 m. birželio 30 d. 08:29
pamatyklietuvoje.lt
Lietuviai išrinko jiems labiausiai patikusius pažintinius takus. Kiekvienas galėjo atiduoti savo balsą už tris jam labiausiai patikusiu takus. Dalijamės rezultatais ir įspūdingais maršrutais, kurie nepaliko abejingų.
Daugiau nuotraukų (15)
Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas, Arlaviškės, Kauno r. (1.3 km)
Gražiausiu pažintiniu taku Lietuvos saugomose teritorijose išrinktas Arlaviškio kadagių slėnio pažintinis takas. Kadagių slėnis – ryškiausias Arlaviškių botaninio draustinio akcentas.
Šlaito viršumi vingiuoja takas, nuo kurio atsiveria unikali kadagių prismaigstyta panorama su mariose išnirusia Dabintos sala.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Karmazinų pažintinis takas, Adomčiškės, Vilniaus r. (6 km)
Antrosios vietos nugalėtoju tapo Karmazinų pažintinis takas – lyg gausybės ragas: čia stūkso didžiausias Vilniaus apylinkėse pilkapynas, Neris išsilieja į plačiausią savo vagą parko teritorijoje, stūkso aukščiausias skardis su daugiausia laiptelių į jo viršūnę ir galima rasti daugiausia vietų išsikepti kepsnį bei pasidžiaugti miško ir upės darna.
Jų šiame pažintiniame take – net penkios. Kiekvienoje iš jų įrengti stalai, suolai, laužavietės bei pavėsinės – pasislėpti nuo permainingo ir ne visada draugiško lietuviško oro.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Mūšos tyrelio pažintinis takas, Mūšos tyrelio pelkė, Joniškio r. (8 km)
Mūšos tyrelio pelkinis kompleksas (III vietos nugalėtojas) palyginti vėlai pripažintas kaip vertinga ir saugotina teritorija. Sovietmečiu Mūšos tyrelio pelkė buvo numatyta durpių gavybai. Vis dėlto vėliau suvokta, kad reikia išsaugoti bent dalį unikalaus pelkinio komplekso.
Šį išskirtinį Šiaurės Lietuvos gamtinį kompleksą sudaro aukštapelkės, tarpinio tipo pelkės, žemapelkės, durpynai ir šlapi miškai.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Varnikų pažintinis takas, Varnikai, Trakų r. (3.5 km)
Takas ypatingas tuo, kad leidžia lankytojui bet kuriuo metų laiku patogiai, nesušlapus kojų pasiekti ir apžiūrėti ne tik mišką, bet ir sunkiai prieinamas pelkės vietas.
Nuėjus mažiau nei 5 km galima pamatyti didžiulę biotopų įvairovę – žmogaus pasodintus jaunus ir per kelis šimtus metų natūraliai susiformavusius senus įvairių tipų miškus, pamiškės pievas ir pelkes su užaugančiais ežeriukais.
Šiame pažintiniame take lankytojas ras visko: retų augalų, grybų, kerpių, Lietuvoje ir kitose šalyse saugomų vabzdžių, paukščių, žinduolių, varliagyvių, roplių.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Dūkštos pažintinis takas, Bradeliškės, Vilniaus r. (4.5 km)
Takas įrengtas Dūkštos upelio pakrantėse. Tako tikslas – parodyti lankytojams natūralius gamtinius ir kultūrinius lobius, slypinčius visai šalia mūsų sostinės.
Maršruto pradžia visiškai šalia jau spėjusio išpopuliarėti Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako, ąžuolų kalno atokvėpio aikštelės arba atvykus į automobilių stovėjimo aikštelę iš Buivydų pusės.
Šis takas skirtas tiems, kurie gali ir nori vaikščioti miško ir pievų takeliais, trokšta pažinti ir grožėtis natūralia gamta. Todėl take įrengta tik minimali rekreacinė įranga – suoliukai, laiptai ir informaciniai stendai ir rodyklės.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Jurkiškio upelio pažintinis takas, Jurkiškis, Molėtų r. (1.5 km)
Upelis dar vadinamas Melnyčėlės vardu – vienas įdomiausių ir įspūdingiausių Asvejos regioninio parko gamtos objektų. Upelio ilgis tik 1,2 km, tačiau per šį trumpą atstumą jis „nukrenta“ apie 12 metrų.
Savo sraunumu ir vingiuotumu jis primena kalnų upokšnį, o šlaitų aukštis siekia 18 metrų. Jo dugnas nusėtas rieduliais.
Kad lankytojams atsivertų visas kanjoninio slėnio grožis prie Jurkiškio upelio įrengtas 1,5 km pažintinis takas su informaciniais stendais ir rodyklėmis.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Šeirės gamtos takas, Plateliai, Plungės r. (4.1 km)
Keliaujant Šeirės pažintiniu taku galima pamatyti būdingą šiam kraštui reljefą, Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, Piktežerį, Platelių ežerą, įprastas ir retas augalų, grybų bei gyvūnų rūšis, o įrengta infrastruktūra padės pažinti aplinką per regėjimą, uoslę, klausą, lietimą, judėjimą ir mąstymą.
Prie Piktežerio keliautojus pasitinka medinis kipšiukas ir tiltelis, suteikiantis galimybę iš arčiau pažvelgti į paslaptingą miško ežerėlį. Ežeras virtimo aukštapelke pavyzdys. Dar gyva ežero akis, jos gylis siekia 16 m.
Vanduo rūgštus, neskaidrus, jame nedaug deguonies.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas, Nidos-Smiltynės pl., Neringos sav. (2.1 km)
Turbūt, niekas nedrįs ginčytis, jog gamta yra pati geriausia architektė. Puikus to pavyzdys – Naglių gamtinis rezervatas, kurio pažintinis takas su stulbinančio grožio Pilkųjų kopų peizažu yra vienas įdomiausių lankytinų objektų visame Kuršių nerijos nacionaliniame parke.
Tarsi boluojančiu kilimu uždengtas, kraštovaizdis susiformavo XVII-ajame amžiuje, kai, iškirtus mišką, iš pajūrio smėlis ėmė keliauti marių link.
Naglių gamtinis rezervatas saugo vieną liūdniausių Kuršių nerijos istorijų.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Žiegždrių geologinis takas, Žiegždriai, Kauno r. (3.5 km)
Žiegždrių geologinis takas įrengtas geologiniu požiūriu svarbioje vietoje. Nuo Žiegždrių atodangos pro gamtos paminklą Žiegždrių liepą iki Kalniškių konglomeratų atodangos.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Jomantų miško pažintinis takas, Survilai, Telšių r. (4 km)
Jomantų miško takas vingiuoja Jomantų miške, Varnių girininkijoje. Šis miškas – Varnių regioninio parko dalis. Jame gausu gamtos paminklų.
Tai Jomantų ir Triliemenis ąžuolai, Jomantų akmuo, Aklaežeris (Vokštelis) – unikalus ežerėlis, kuriame dėl maitinimo ypatumų kasmet kinta vandens lygis.
Tikslias koordinates ir daugiau informacijos rasite čia.
Gamtapažintinis takas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.