Kaip portalui lrytas.lt sakė Kuršių marių nacionalinio parko direktorė Aušra Feser, kai lietaus nėra šitiek laiko, yra normalu, kad vanduo taip nusekęs. „Jokios kritinės situacijos nėra, nes tai jau yra ne kartą buvę.
Be to, Kuršių marios yra specifinis vandens telkinys – pirmadienį pasisuko rytų vėjas, ir jau pamarys užliejamas. Tačiau vaikščiojant pamariu dabar galima pamatyti įdomių vaizdų – atsivėrė pusiasaliai, išlindo tarsi mažos nerijos. Toks ypatingas gamtos reiškinys, kurį stebime, fotografuojame. Ir nors kol kas jokio pavojaus ekosistemoms nėra, tikimės, kad visa tai yra laikina“, – teigė A. Feser.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Hidrologijos skyriaus vedėjas Juozas Šimkus patvirtino, kad Kuršių mariose, kritinės situacijos nėra, tačiau fiksuojamas neįprastai žemas vandens lygis, kuris šiam metų laikui yra neįprastas.
„Kol kas Kuršių marių lygis ties Vente yra apie 40 cm žemesnis nei įprasta, ties Nida apie 35, ties Klaipėda yra apie 20 cm žemesnis nei įprasta. Tačiau iki absoliutaus minimumo trūksta apie 40 cm. Neigiamo poveikio Kuršių marioms dėl šio reiškinio neturėtų būti. Yra buvę ir žemesnių lygių“, – sakė J. Šimkus.
Anot jo, tokia situacija susidarė dėl mažo kritulių kiekio, kadangi Nemuno prietaka yra stipriai sumažėjusi, vyksta intensyvus garavimas, be to, Baltijos jūros lygis yra pakritęs dėl nusistovėjusių anticiklono, aukšto atmosferos slėgio. Visų šių faktorių suma ir lėmė itin žemą Kuršių marių lygį.
„Lygis atsistatys, kai pakils jūros lygis, kai atsiras kritulių. Taigi, kol kas jokios didelės katastrofos nėra“, – tikino hidrologas.