Taip Airijoje ir didžiausiuose pasaulio miestuose kovo 17 dieną švenčiama pagrindinio Airijos globėjo Šv. Patriko diena. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta 1737 m. Bostone (JAV) kovo 17 d.
Prie jos kelinti metai iš eilės prisideda ir Vilnius, kur ši diena minima savaitgalį. Airių šventojo garbei į Vilnią buvo pripilta specialių, aplinkai nekenksmingų, dažų ir upė nusidažė ryškiai žalia spalva.
Tačiau ne visiems ši tradicija kelia džiugesį – žmonės nerimauja, ar dažai iš tiesų nekenksmingi.
Upių dažymo žaliai tradicija 1962 metais atsirado Čikagoje visai netikėtai, kai ieškodami skylių vamzdynuose, darbininkai pasinaudojo specialiais žaliais dažais ir šiek tiek persistengė – Čikagos upė žalia buvo visą savaitę. Tą kartą Čikagos darbininkai į vandenį supylė 45 kg dinatrio druskos. Po kurio laiko buvo išsiaiškinta, kad chemikalai gali būti kenksmingi kai kuriems vandens gyvūnams. Nuo 1966 metų imta naudoti nedidelius, draugiškus aplinkai kiekius dažų, kurie upę nudažytu kelioms valandoms. Taip pat atsirado ir alternatyvių, augalinės kilmės dažų.
Šiuo metu rinkoje yra keletas gamintojų, kurie tiekia dažus. Tyrimai, atlikti JAV ir Europos laboratorijose patvirtino, kad nedideli kiekiai šių dažių nėra toksiški aplinkai – nei faunai, nei florai. Tačiau šių dažų sudėtis ir formulė kruopščiai saugoma.
Renginio organizatoriai visame pasaulyje naudoja JAV ar Vokietijoje gaminamus dažus. Anot gamintojo, dažai yra saugūs, ne toksiški, biologiškai suyrantys ir patvirtinti nepriklausomos visuomenės sveikatos patikros organizacijos „NSF International“ (ANSI/NSF Standard 60) dėl naudojimo geriamajamame vandenyje.
Žalios spalvos dažus gamina ir vokiečių įmonė. Jie gali būti naudojami itin nedideliais kiekiais. 1 g miltelių užtenka nudažyti 100 kubinių metrų vandens. Dėl nedidelio dažų kiekio ir pasiekiamo rezultato vokiečių gaminys pripažintas nepavojingu aplinkai. Taip pat naudojamas ir kosmetikoje pagal „Europos kosmetikos direktyvą“ (EC No. 1223/2009).