59,6 karato (11,92 gramo) „Pink Star“ yra didžiausias šios rūšies deimantas, kada nors įvertintas Amerikos gemologijos instituto (GIA). Antrojo didžiausio rausvo deimanto masė daugiau nei dvigubai mažesnė. Žaižaruojantis ovalo pavidalo briliantas yra 2,69 cm ilgio ir 2,06 cm pločio.
Jis įvertintas ne vien aukščiausiais spalvos ir švarumo balais, bet ir patenka į retų deimantų kategoriją, išsiskiriančią itin dideliu optiniu skaidrumu – tokie akmenys sudaro tik mažiau nei 2 proc. juvelyrinės klasės deimantų, nurodo GIA.
Nenušlifuotas „Pink Star“ svėrė 132,5 karato, kai buvo rastas bendrovės „De Beers“ kasykloje Afrikoje 1999 metais, nurodė „Sotheby's“, tačiau neįvardijo konkrečios jo kilmės šalies.
Šio brangakmenio pjaustymo ir šlifavimo procesas, kurį atliko bendrovė „Steinmetz Diamonds“, truko dvejus metus. Pirmąkart jis buvo viešai pristatytas 2003 metais, tačiau tuomet vadinosi „Steinmetz Pink“.
Beveik visiškai skaidrus brangakmenis buvo pervadintas, kai buvo parduotas ketveriais metais vėliau už neatskleistą sumą neįvardytam pirkėjui. „Sotheby's“ atsisakė įvardyti trečiadienį vykusio „Pink Star“ aukciono pardavėją, taip pat nenurodė, ar šis briliantas buvo vėl parduotas ir nupirktas 2007 metų.
Nors deimantai labiausiai žinomi kaip bespalviai skaidrūs akmenys, iš tiesų jų būna įvairiausių spalvų. Pavyzdžiui, žalsvą atspalvį deimantams suteikia žemės gelmių radioaktyvumas; mėlyną spalvą suteikia boras, o geltoni ir itin reti oranžiniai deimantai nuspalvinami azoto. Rausvų deimantų spalvą lemia kristalinės gardelės netolygumai, susidarę formuojantis akmeniui.