Vietnamas ar Tailandas: Azijoje gyvenę lietuviai pataria, kaip išsirinkti

2025 m. sausio 16 d. 14:49
Tailandieciai.lt
Tailandas ir Vietnamas – itin populiarios kryptys, žavinčios nuostabia gamta, išskirtine kultūra ir vietinių gyventojų svetingumu. Iš pirmo žvilgsnio, šios dvi šalys gali pasirodyti gana panašios. Tačiau Tailandas ir Vietnamas neabejotinai turi savitų išskirtinumų.
Daugiau nuotraukų (5)
Galbūt ir jūs susidūrėte su dilema, kurią šalį pasirinkti, arba kuriai iš jų skirti daugiau laiko – Tailandui ar Vietnamui? Norime pasidalinti keletu pastebėjimų, į kuriuos pravartu atsižvelgti planuojant kelionę.
Gamta ir paplūdimiai
Tiek Tailandas, tiek Vietnamas didžiuojasi įspūdingu kraštovaizdžiu. Abejose šalyse jūsų laukia kalnai, kriokliai, salynai, uolos… Galite aplankyti atokius gamtos kampelius arba leistis į populiarias išvykas bei ekskursijas. Tiesa, Tailande turizmo infrastruktūra kiek geriau išvystyta, tad nuvykti į tam tikras vietoves gali būti paprasčiau.
Iš žydro vandens kyšančias kalkakmenio uolienos galite pamatyti tiek nuostabiame Tailando Khao Sok nacionaliniame parke su Cheow Lan ežeru, tiek žymiojoje Vietnamo Halong įlankoje. Žinoma, ne visi gamtos peizažai Tailande ir Vietname yra tokie panašūs. Nepamirškite, jog šios šalys yra labai didelės – keliaujant iš vieno regiono į kitą, iš Šiaurės į Pietus, kiekviena šalis gali nustebinti vis iš naujo.
Kalbant apie gamtą, privalu aptarti ir paplūdimius. Svajojate apie šiltą tropikų jūrą ir dailias, palmių nusėtas balto smėlio pakrantes? Šiuo klausimu vienareikšmiškai laimi Tailandas. Čia yra gausybė salų ir salelių su neįtikėtino grožio paplūdimiais. Be to, Tailande netrūksta viešbučių ir atostogų namelių tiesiai ant jūros kranto (visiems biudžetams).
Vietnamo paplūdimiai gali šiek tiek nuvilti, ypač jei tikitės idiliško vaizdo „kaip iš atvirutės“. Tokio paplūdimio gali tekti gerai paieškoti arba ignoruoti šiukšles, kurios, deja, yra didelė Vietnamo bėda. Nors šalis turi plačią pakrantę, besidriekiančią šimtus kilometrų, vis tik jos paplūdimiai neprilygsta Tailandui.
Vietname gražiausiais paplūdimiais giriasi Phu Quoc sala, bet realybė yra liūdnoka – šiukšlių kiekis užgožia salos grožį. Tiesa, šios problemos galima privengti apsistojus viešbutyje, kuris valo ir prižiūri savo pakrantės ruožą.
Kultūra ir vietos atmosfera
Tailandas ir Vietnamas didžiuojasi turtinga kultūra ir gali sužavėti net ir daug mačiusius keliautojus. Šiose budistinės šalyse yra daugybė įdomių religinių ir istorinių objektų, o vietiniai mielai priima lankytojus ir supažindina su kultūros subtilybėmis.
Vietname pastebėsite skirtingų kultūrų pėdsakus, kolonijinio laikotarpio palikimą ir komunizmo simbolius. Čia persipina Kinijos, Prancūzijos ir kitų šalių įtaka. Ar žinojote, kad Hanojaus, Vietnamo sostinės, širdyje stūkso ne viena įspūdinga katalikų bažnyčia? O kad žymusis vietnamietiškas Banh Mi sumuštinis gaminamas su prancūziško stiliaus baguette? Visa tai įdomiai įsilieja į tradicinę vietnamiečių kultūrą, kuri išties žavi savo unikalumu.
Tuo tarpu Tailandas didžiuojasi per visą šalies istoriją išlaikęs savo nepriklausomybę ir tai akivaizdžiai juntama keliaujant po šalį. „Šypsenų šalimi“ vadinamas Tailandas skleidžia pasididžiavimo, laisvės, pagarbos vienas kitam jausmą ir tuo užkrečia atvykusius svečius. Tai viena puikiausių šalių iš arti pažinti budistų gyvenimo būdą – tiek modernųjį, tiek istorinį.
Maistas
Maistas užima ypatingą vaidmenį Tailando ir Vietnamo kultūrose. Šalys vilioja išskirtiniais vietiniais patiekalais, egzotiškais vaisiais, šviežiomis jūrų gėrybėmis. Čia labai populiari gatvės maisto kultūra, leidžianti pajusti spalvingus Azijos virtuvių skonius ir kvapus.
Tailandiečių virtuvė – viena populiariausių visame pasaulyje. Vyrauja ryškūs, saldžiarūgščiai, aštrūs skonių deriniai. Nuo visų mėgiamo pad thai iki įvairiausių curry patiekalų ar žymiojo mango sticky rice – pasirinkimas tikrai platus. Be to, Tailande nesunku rasti ir puikaus vakarietiško maisto. Šalyje yra net keli šimtai Michelin pripažinimo sulaukusių restoranų! Tikras rojus gurmanams.
Vietnamiečių patiekalai pasižymi tekstūrų įvairove bei šviežiais ingredientais. Virtuvė kiek lengvesnė, sveikesnė – šalia maisto įprasta patiekti visą kalną žalumynų. Nacionaliniu Vietnamo patiekalu laikoma pho sriuba, kurios pagrindas yra ryžių makaronai ir sultinys – ingredientai, dažnai sutinkami ir kituose valgiuose. Keliaudami į Vietnamą, pasidomėkite konkrečiam regionui būdingais patiekalais. Taip pat paragaukite tradicinių kavos rūšių – Vietname kavos kultūra giliai įsišaknijusi ir gali nustebinti unikaliais skoniais.
Susisiekimas
Abejose šalyse galima keliauti vidiniais skrydžiais, viešuoju transportu, privačiais pervežimais (populiarios ir mobilios pavėžėjimo programėlės). Transporto būdų pasirinkimas platus, bet Tailande sistema geriau išvystyta ir pritaikyta turistams. Jei tai jūsų pirmoji kelionė Azijoje, susiorientuoti Tailande gali būti kiek lengviau nei Vietname.
Tailande ir Vietname populiariausia transporto priemonė – motoroleriai. Išsinuomoti motorolerį itin paprasta, tačiau rekomenduojama tik patyrusiems vairuotojams. Vairavimo kultūra šiose šalyse gali lengvai šokiruoti. Tailande taip pat populiari automobilių nuoma, o Vietname turistams automobiliai įprastai nuomojami tik kartu su privačiu vairuotoju.
Norint legaliai vairuoti Tailande ar Vietname, reikalingas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas (užsakomas Regitroje prieš kelionę).
Vizos
Tailandas priima lankytojus beviziu režimu – tokiu būdu galima iki 60 dienų keliauti po šalį. Nereikia rūpintis jokiais papildomais dokumentais ar mokesčiais.
Norint atvykti į Vietnamą, būtina viza, kurią reikia iš anksto užsisakyti internetu (patartina bent kelios savaitės prieš kelionę). Tiesa, šiuo metu taikoma išimtis Phu Quoc salai – atvykus tiesiai į Phu Quoc, suteikiamas 30 dienų leidimas būti saloje be vizos.
Kainos
Daugelis Tailandą ir Vietnamą laiko piniginei draugiškomis kelionių kryptimis. Nors išlaidos priklauso nuo jūsų poreikių ir pomėgių, vidutinės kainos yra patrauklios net ir itin taupiems keliautojams.
Tiesa, dėl išplėtotos turizmo infrastruktūros, Tailande kainos yra šiek kiek aukštesnės, ypač populiariuose kurortuose. Vietname kainos dar nespėjo pasiekti tokio lygio ir gali maloniai nustebinti net ir apsilankius „turistinėse“ vietose.
Taip pat naudinga žinoti:
Tailande naudojama tajų abėcėlė, Vietname – lotyniški rašmenys;
Tailande eismas vyksta kairiąja kelio puse, Vietname – dešiniąja;
Vietinės valiutos: Tailando batai (1 EUR ≈ 37 THB) ir Vietnamo dongai (1 EUR ≈ 27400 VND);
Transporto būdus ir kainas tikrinkite per 12Go;
Viešbučių užsakymui abejose šalyse naudokite Booking.com arba Agoda.
Tikimės, kad turėsite progą aplankyti tiek Tailandą, tiek Vietnamą! Tai yra vienos įdomiausių, saugiausių ir spalvingiausių Azijos šalių, kurios turi ką pasiūlyti visiems atvykusiems: nesvarbu, keliaujate vienas, su pora ar su šeima, ieškote nuotykių ar vietos ramiam poilsiui. Tailandą ir Vietnamą verta bent sykį pamatyti savo akimis.
Turite klausimų apie kelionės planavimą? Užduokite savo klausimus Facebook grupėje Tailandiečiai – mes ir kiti keliautojai mielai pagelbėsime.
Daugiau informacijos apie Tailandą rasite tailandieciai.lt.
KelionėsTailandasVietnamas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.