Mėnesį dirbti bet kurioje Europos Sąjungos šalyje arba kartu su kolegomis – bendradarbystės erdvėje Palangoje, lanksčiai derinti darbą ir poilsį bei įsipareigojimus šeimai – galimybę darbuotojams efektyviau dirbti ir ilsėtis, pakeisti aplinką, pasisemti įkvėpimo ne vienerius metus siūlo telekomunikacijų bendrovė „Telia“ ir pastebi, jog toks lankstumas jų – itin vertinamas.
Populiaru dirbti ir ilsėtis užsienyje
Lankstų darbo grafiką bendrovės darbuotojai išbandė dar 2015 metais, darbostogas – prieš maždaug ketverius. Kaip pastebėjo „Telia Lietuvos“ Žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas, pirmaisiais metais toks darbo pobūdis tarp kolegų nebuvo populiarus, tačiau vėliau dalis darbuotojų pradėjo aktyviau naudotis galimybe dirbti, o po darbo pramogauti arba leisti laiką su šeima užsienio šalyse.
„Prieš kelerius metus darbostogos nebuvo reglamentuotos ar oficialiai įteisintos, nors planavimo ir pasiruošimo joms išties reikia. Darbuotojas, prieš išvykdamas į užsienio šalį, turi atlikti nemažai namų darbų: pasirūpinti, jog jo darbostogų vietoje būtų saugus interneto ryšys, jis veiktų tinkamai, arba iš anksto pasirūpinti alternatyvomis – nešiojamuoju internetu arba papildomais tarptinklinio interneto duomenimis. Svarbus ir darbo pobūdis: jei, pavyzdžiui, organizuojama strateginė sesija, kuri vyks gyvai, turbūt, nėra geras metas planuoti darbostogas? Kitais atvejais, apgalvojus visus galimus iššūkius ir jiems pasiruošus, kodėl ne?“ – kalbėjo R.Bagdonas.
Pašnekovo žodžiais, kadangi dažnai šeimos nariai gyvena skirtingose šalyse, darbostotos – puiki galimybė aplankyti kitoje šalyje gyvenančius artimuosius. „Darbostogos padeda šeimoms susitikti, praleisti drauge daugiau laiko, efektyviau derinti darbą ir poilsį, pakeisti aplinką, galiausiai, pasidžiaugti šiluma. Žinoma, visuomet primename, jog svarbu darbostogoms pasiruošti iš anksto, viską apgalvoti, jog darbas būtų atliktas kokybiškai ir sutartu laiku“, – kalbėjo „Telia Lietuvos“ Žmogiškųjų išteklių vadovas.
Kaip pastebėjo pašnekovas, pirmaisiais metais, darbuotojai, išvykdami darbostogų, nerimaudavo, stengdavosi įrodyti, jog jų metu intensyviai dirba, jautėsi nesaugiai, nors pagrindo tam nebuvo. „Mes išmokome lanksčiai derinti darbo valandas ir nenorime to prarasti. Ne tik darbostogaujantiems, bet ir dirbantiems biure, svarbu pasirūpinti šeima, sveikata ar artimaisiais, todėl galimybė lanksčiai planuoti darbo laiką, ypač derinti darbą ir poilsį – vertinama galimybė. Nuolat kalbama apie tai, jog darbdaviai suteikia nemažai laisvės ir pasitikėjimo darbuotojams: darbostogos – puikus to pavyzdys“, – komentavo R.Bagdonas.
Į Lietuvos pajūrį – komandomis
Lietuvoje darbostogų neretai išsiruošia komandos: vyksta į kaimo turizmo sodybas, kur organizuoja strategines sesijas, paskaitas, konferencijas, susitikimus, mokymus, ar kurortus.
Pavyzdžiui, Palangoje įmonės darbuotojai ir klientai gali dirbti bendradarbystės erdvėje „Kablyje“ – tą mielai daro tiek didelės, tiek kelių žmonių komandos. „Skirtingos komandos turi savas tradicijas, poreikius, įsipareigojimų šeimai. Taigi, jie renkasi, kur ir kaip nori dirbti: Druskininkuose, Zarasuose ar Palangoje – svarbu, jog laiskas, praleistas kartu, būtų prasmingas, vyktų dialogas, efektyviausių būdų, kaip norisi dirbti ir kokių tikslų siekti, atradimas ir tikslų įgyvendinimas“, – komentavo pašnekovas.