Sveika ir kūnui, ir sielai: 8 pažintiniai takai tobulam pasivaikščiojimui po Velykų stalo

2024 m. kovo 31 d. 18:27
Lrytas.lt
Rekordine šiluma džiuginantis paskutinis kovo savaitgalis puikiai nuteikia ne tik Velykoms, bet ir pasivaikščiojimui po sočių pietų. Kerinčių lietuviškos gamtos kampelių netrūksta nė viename rajone, o štai keletas pažintinių takų, padėsiančių atgaivinti ir kūną, ir mintis.
Daugiau nuotraukų (10)
Storių pažintinis takas. Aukštaitijoje, Anykščių regioniniame parke vos praėjusiais metais atidarytas Storių pažintinis takas puikiai tiks tiems, kurie nori pasidžiaugti gamtos grožiu, tačiau ya nenusiteikę ilgam žygiui. Pažintinis takas yra 1200 metrų ilgio, o jo pabaigoje – laiptai į aukščiausią Anykščių regioninio parko Storių kalvą. Užlipę ant kalvos atrasite lobį – Struvės geodezinio lanko punktą ir atvaizdą, kuris atkartoja žemės dienovidinio lanko formą bei sužinosite ne tik apie Storių punktą, bet ir Struvės geodezinį lanką.
Šeirės pažintinis takas. Šis Žemaitijos nacionaliniame parke esantis takas praėjusiais metais buvo vienas iš populiariausių, o taip nutiko tikrai ne atsitiktinai. Keliaujant šiuo gamtos taku, galima pamatyti būdingą šiam kraštui reljefą – Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, Piktežerį, Platelių ežerą, įprastas ir retas augalų, grybų bei gyvūnų rūšis, o įrengta infrastruktūra padeda pažinti aplinką per regėjimą ir uoslę, klausą ir lietimą.
Giraitės gamtos takas. Šis takas veda per pačią Dzūkijos girių gilumą, o jame sutikti galite ir žavių keturkojų – šis takas turbūt vienintelis Lietuvoje, kuris skirtas ne tik pėstiesiems, bet ir keliaujantiems ant žirgų. 9 kilometrų maršrutas skirtas gamtos mylėtojams, kadangi tenka keliauti pro pelkes ir ežerėlius vedančiais atokaus miško takais.
Vietomis tie takai beveik neįžiūrimi, todėl reikia pasiruošti kaip tikram žygiui. Bukų giraitė, šlapias juodalksnynas ir pelkėjantys ežerėliai yra gražiausi šio tako gamtos kampeliai, kuriuos reikės susirasti pačiam, kadangi informacinių stendų nėra. Veisiejų miškų urėdijos įrengtas gamtos takas yra maršrutas po laukinę gamtą. Tako koordinatės: 54.247925, 23.574140.
Panerių pažintinis takas. Vilniuje esantis takas puiki galimybė pasivaikščioti sostinės gyventojams, nenorintiems keliauti toli nuo namų, tačiau pasidžiaugti gamta bei geriau pažinti sostinės kampelius. Vos praėjusį rudenį atvertas takas driekiasi Panerių erozinio kalvyno kraštovaizdžio draustinio teritorijoje. Pradedant žygį ties Titnago g. pirmiausia eisite senojo kelio Vilnius – Kaunas atkarpa, o vėliau pasieksite Šv. Jėzaus Nukryžiuotojo koplyčią. Likusi maršruto dalis tęsiasi miško takeliais, kuriais eidami galėsite aplankyti tris piliakalnius (Panerių, Panerių II ir Gariūnų). Maršruto kulminacija – Gariūnų apžvalgos aikštelė su panorama į Vilnių.
Arlaviškių kadagių slėnio takas. Atnaujintas Kauno marių regioniniame parke esantis takas pernai sulaukė apie 51 tūkst. lankytojų, o tokie skaičiai visai nestebina – 2016 metais per draustinį vedantis pažintinis takas buvo pripažintas gražiausiu Lietuvoje. Ši vieta yra svarbi Europos mastu kaip dalis „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklo, kurioje išskirtos kadagyno, šaltinių su besiformuojančiais tufais, stepinių pievų buveinės.
Palūšės pėščiųjų-dviračių takas. Šis takas yra populiariausias Aukštaitijoje. Prie Lūšių ežero naujai pritaikytame lankymui 3,5 km ilgio take galima susipažinti su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtinėmis vertybėmis, saugomais augalais. Čia galima suskaičiuoti daugiau kaip 100 įvairių augalų rūšių, iš kurių 9 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Augalus pažinti galima tik šiltuoju metų laiku, tačiau grožėtis tapybiškais miško ir ežerų vaizdais smagu net žiemą.
Karmazinų pažintinis takas. Dar vienas pasirinkimas vilniečiams. Neries regioniniame parke esantis takas lyg gausybės ragas: čia stūkso didžiausias Vilniaus apylinkėse pilkapynas, Neris išsilieja į plačiausią savo vagą parko teritorijoje, stūkso aukščiausias skardis su daugiausia laiptelių į jo viršūnę, o čia galima rasti daugybę vietų išsikepti kepsnį bei pasidžiaugti miško ir upės darna. Taip pat nuo kalne įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria įstabios erdvės: lėtai vingiuojančios Neries kilpų ir kitapus upės žaliuojančių miškų peizažas.
Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas. Šventinį savaitgalį pasirinkę praleisti prie jūros turėtų nepraleisti progos apsilankyti Naglių gamtiniame rezervate, kuris plyti tarp Juodkrantės ir Pervalkos, tęsiasi daugiau nei 9 km bei užima apie 1,7 tūkst. hektarų plotą. Rezervate įrengtas 1,1 km ilgio mokomasis takas, o apie valandą laiko trunkanti kelionė mokomuoju taku yra vienintelis būdas nacionalinio parko lankytojams pamatyti Kuršių nerijos didįjį kopagūbrį iš arti.
Takas driekiasi per Naglių (Agilos) kopą, kuri formavosi nuo XVII a., vykstant smėlio pustymui. Pakilus ant 50 m aukščio didžiojo kopagūbrio, atsivers įspūdinga panorama į Baltijos jūrą ir Kuršių marias.
Naujienų portalas lrytas.lt skaitytojams paruošė Velykų žaidimą. Žaiskite ir laimėkite Lrytas Premium prenumeratą!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.