„Veskite čia savo vaikus, mokykite pažinti dviejų upių Jūros ir Akmenos sankirtą, saugoti išskirtines gamtines vietas, džiaugtis nepaprastai gražia Lietuva“, – Pagramančio bokšto atidarymu džiaugėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Kopiant laiptais į bokštą atsivers Akmenos ir Jūros upių slėniai ir pati santaka, o užlipus į viršūnę saugomą teritoriją bus galima apžvelgti nuo 12 metro pakylos, kur atsivers vaizdingas parko kraštovaizdis. Apžvalgos tilto ilgis – beveik 65 metrai.
Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas įrengtas šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kuriame modernioje ekspozicijoje „Almančios rėvos“ rasite informaciją apie regioninio parko vertybes, lankomus objektus, turistinius maršrutus. Čia galima užsisakyti ekskursiją po Pagramančio regioninį parką, įsigyti saugomų teritorijų produkto ženklo gaminių ir suvenyrų. Beje, lankytojų centrą galima aplankyti ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais, su darbo laiku galite susipažinti čia.
Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės Agnės Jasinavičiūtės, Akmenos ir Jūros upių santakos kraštovaizdžio kompleksas leis gyventojams vienoje vietoje pažinti esmines Pagramančio regioninio parko, Akmenos kraštovaizdžio draustinio vertybes. Tikimasi, kad šis objektas taps svarbiu regioninio parko lankomu objektu ir įkvėps vietinius ir svečius organizuoti pažintines keliones savo krašte.
Saugomose teritorijose tai jau 23-asis apžvalgos bokštas, nuo kurio galima apžvelgti vieną iš unikalių mūsų šalies kraštovaizdžių. Visus apžvalgos bokštus galite rasti www.saugoma.lt arba naujoje aplikacijoje SAUgoma ir TAU.
Šio objekto statybą inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ir įgyvendino kartu su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Pagramančio regioninio parko grupe. Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas pastatytas įgyvendinant projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“, finansuojamą Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšomis. Bokšto projektavimas ir įrengimas truko trejus metus.