Lietuvių liaudies pasaką atkartojančios skulptūros autorius – Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Deividas Tarulis.
Anykščiuose, šalia Puntuko akmens esančiame skulptūrų parke, yra daugiau nei 20 menininko sukurtų skulptūrų, tarp jų – 4 metrų aukščio mamuto skulptūra, lankytojus žavinčios filmo veikėjo Grūto sūpynės, o dabar – ir aukščiausia medinė skulptūra pasaulyje. Jos aukštis – 25,11 metro.
Iki šiol Guinnesso rekordų knygoje aukščiausia medine skulptūra pasaulyje buvo laikoma 22,92 metro autochtoniška skulptūra Vokietijoje, kurią 2008 m. rugpjūčio 19 d. sukūrė Michaelis Schmidtas. Anot D.Tarulio, tai neatrodė nepralenkiamas aukštis.
„Teko pasukti galvą, ką atvaizduoti tokioje aukštoje skulptūroje, nes ji turi būti ne tik graži, bet ir techniškai įgyvendinta. Taip pat labai norėjosi pasaulio mastu išgarsinti lietuvišką motyvą, todėl pasirinkau lietuvių liaudies pasaką „Eglė žalčių karalienė“, – teigė KTU alumnas.
Siekiant pagerinti Guinnesso rekordą neužtenka vien pastatyti aukštą skulptūrą – kiekvieno rekordo įregistravimas vyksta atsižvelgiant į griežtas taisykles.
Viena pagrindinių šio rekordo sąlygų – visa skulptūra turi būti pagaminta iš medžio, todėl ją gaminant negali būti naudojamos metalinės ar kitokios medžiagos meno kūrinį sutvirtinančios konstrukcijos.
Sujungiant skirtingas skulptūros dalis taip pat buvo svarbu naudoti tik tuos klijus ar impregnantus, kurie atitiko nurodytus standartus.
Nustatant medinės skulptūros aukštį projekto kūrėjai galėjo pasirinkti: kviesti oficialius Guinnesso rekordo teisėjus arba samdyti profesionalų atestuotą matininką, kuris atliktų matavimą profesionalia įranga.
„Laikytis visų šių taisyklių buvo įdomi patirtis, nes tai suteikė projektui didesnę vertę, o mums – naujos patirties bei žinių. Po visų metų darbo 2023 m. gegužės 18 d. oficialiai įregistravome 25,11 metro aukščio skulptūrą. Tai reiškia, kad daugiau nei dviem metrais pagerinome buvusį rekordą“, – džiaugėsi D.Tarulis.