Nežinau, kaip dažnai esate su tokia situacija susidūrę, tačiau mitai apie poilsį kurortuose šaltuoju metų laiku ar pliaupiant lietui ir aptarnavimo kokybę viešbučiuose bei restoranuose darbo dienomis, dažno lietuvio galvoje asocijuojasi su tuščiomis gatvėmis, paniurusiais aptarnaujančio personalo veidais, užimtais pavieniais staliukais kavinėse ir klausimu, ką veikti vakare.
Šiuos mitus sutiko sugriauti poilsio, pramogų ir dovaninio turinio pasiūlymus parduodančio internetinio portalo Beta.lt vadovas Raimundas Adomaitis.
Lietuvių poreikis poilsiui išlieka aukštas
„Negaliu tvirtinti, kad lietuviai vengia poilsio, kai už lango lietus, arba pasirenka pramogauti tik savaitgaliais. Analitiniai duomenys rodo, kad paieškų, susijusių su poilsiu pajūryje ar kurortuose, kiekis kiekvieną mėnesį Google platformoje išlieka stabiliai aukštas. Šiam skaičiui įtakos nedaro net ir orai ar savaitės dienos. Augantys darbo dienų poilsio pasiūlymų pardavimai internete patvirtina, kad vartotojas aktyviau planuoja ir perka poilsį ne tik savaitgaliais, kadangi tada gali daugiau sutaupyti ir sutaupytą sumą išleisti papildomoms procedūroms ar pramogoms“, – teigia Raimundas Adomaitis.
R.Adomaitis sako, kad didesnio Lietuvos poilsiautojų dėmesio sulaukia tie Lietuvos viešbučiai ar sanatorijos, kurie turi uždaras vandens pramogų erdves. Jo žodžius geriausiai iliustruoja žmonių srautai, kuriuos galime pamatyti darbo dienomis Birštone įsikūrusiuose viešbučiuose, Druskininkų sanatorijose ar šešis kilometrus nuo Palangos nutolusiame vandens ir pramogų parke. Pasižiūrėjus į automobilių kiekį šalia šių objektų esančiose parkavimo aikštelėse, neretai sunku suprasti, kokia savaitės diena.
„Poreikis pailsėti arba pasimėgauti vandens procedūromis, pavyzdžiui, Vytautas Mineral Spa, stabiliai aukštas tiek savaitgalį, tiek darbo dienomis. Tokiu objektų yra daug. Tą patį galime pasakyti ir apie Birštone bei Druskininkuose esančias sanatorijas. Natūralu, kad tokį poreikį skatina mūsų siūlomi specialūs darbo dienos pasiūlymai, o jų pardavimai patvirtina, kad vartotojas leidžia sau poilsiauti ir darbo dienomis. Darbo dienoms skirti pasiūlymai taip pat aktyviai dovanojami draugams ir artimiesiems“, – sakė R.Adomaitis.
Mitą, jog lietuviai darganotu oru nepoilsiauja arba išvažiuoja poilsiauti tik savaitgaliais, griauna ir vis labiau populiarėjantis, jaunosios kartos ypač mėgstamas nuotolinio darbo formatas, kai poros ar šeimos išvyksta savaitei į kurortą ar pajūrį ir ten derina darbą su aktyviu poilsiu.
Pertraukų tarp darbo metu tokios šeimos valandą ar dvi leidžia vandens ar spa erdvėse, o vakarais renkasi restoraną viešbutyje ar mieste. Lietuvoje atrasime daugybę vietų, kur poilsiui dviems ar šeimoms yra siūlomi atskiri, pilnai įrengti nameliai, leidžiantys trumpam pabėgti nuo miesto rutinos. Tokiose vietose dažnai apstu ir vaikų žaidimo aikštelių, sporto aikštynų, yra įrengtos grilinės.
Poilsiautojai nori daugiau privatumo
Rinkoje matoma tendencija, kad žmonės poilsį darbo dienomis renkasi dėl privatumo. Poilsiautojai nebenori lipti į baseiną ir jame stumdytis alkūnėmis. Niekas nebenori laukti eilėse, kad užsisakytų procedūrų, papildomų paslaugų ar staliuką restorane.
Tokiems vartotojų norams orai daro mažai įtakos, pasirinkimą lemia privatumo poreikis. Renkantis poilsį darbo dienomis, Lietuvos verslai siūlo įvairesnių paslaugų ir kambarių pasirinkimo galimybę. Dažnai išvykimo dieną poilsiautojai viešbutį gali palikti vėliau, o prisiregistruoti į kambarį anksčiau.
„Mūsų klientų aptarnavimo skyrius kiekvieną mėnesį sulaukia daugybės skambučių ir laiškų, kuriuose vartotojas išreiškia savo norą dėl privatesnio poilsio. Parduodame poilsio ir sanatorinio gydymo pasiūlymus, kurie galioja tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais, tačiau vartotojas neretai pageidauja ilsėtis darbo dienomis, motyvuodamas savo pasirinkimą didesniu privatumu. Kadangi Beta.lt poilsio pasiūlymuose turime rezervacinę sistemą, vartotojas gali greitai išsirinkti norimą datą, ją rezervuoti ir patogiai tokį pasiūlymą nusipirkti.
Neslėpsiu, kad mes taip pat skatiname tokių pasiūlymų pardavimus, suteikdami galimybę įsigyti poilsio paketą ar nakvynę už geresnę kainą, gauti papildomų naudų. Pavyzdžiui, pasirinkti geresnį kambarį už standartinio kambario kainą arba gauti vieną ar kitą paslaugą, procedūrą nemokamai.
Norime, kad mūsų vartotojas pajūrį pamatytų ir kurorte apsilankytų dažniau, ne tik savaitgalį. Ne paslaptis, kad kai kurių objektų užimtumas savaitgaliais yra labai didelis, visų norinčiųjų tokie viešbučiai ar sanatorijos priimti negali. Skeptikus nuraminsiu, kad paslaugų kokybė darbo dienomis niekuo nesiskiria“, – šypsodamasis tvirtino Beta.lt vadovas.
Ar iš tikrųjų pajūryje ir kurortuose nėra ką veikti?
Gali susidaryti įspūdis, jog pajūryje ir kurortuose mažai koncertų, ribotas kiekis parodų salių ir nedaug įvežamų renginių. Tačiau atkreipę dėmesį į populiariausių Lietuvos atlikėjų, grupių ar menininkų pasirodymų afišas, pamatysime, kad jie tikrai neaplenkia Druskininkų, Birštono ar Palangos. Vietinis verslas sunkiai dirba tam, kad tokie renginiai prisidėtų prie romantiško poilsio dviems populiarinimo ar poilsiautojų užimtumo skatinimo.
„Beta.lt turime daugybę tarpusavyje susijusių pasiūlymų. Pavyzdžiui, vartotojui įsigijus poilsį dviems Druskininkuose arba poilsį šeimai Palangoje, jis gali pasinaudoti ir šiuose miestuose bei Klaipėdoje esančiais restoranų pasiūlymais.
Perkant tokius pasiūlymus ir dar prisiregistravus Beta Klube, mūsų vartotojas gauna daugybę pridėtinių verčių: geresnę kainą, kaupia lojalumo taškus, kuriuos vėliau gali išleisti pirkdamas poilsinę kelionę į Turkiją, įsigydamas skrydį oro balionu ar bet kokią kitą pramogą“, – sakė Raimundas Adomaitis.
„Kai atvykstu į Birštoną iš Vilniaus, man taip pat neretai atrodo, kad vakare ten nėra ką veikti. Bet... paklauskime savęs, kaip dažnai didmiestyje mes aplankome parodas, išeiname į renginį ar vakarieniaujame ne namie? Manau, kad galimybių ir renginių kurortuose yra nemažai. Tereikia prieš poilsiaujant pasidomėti, ką siūlo to miesto turizmo informacinis centras ir, patikėkite, liksite maloniai nustebę renginių gausa ir jų kokybe“.