Klaipėda žygeivius ir kitus judėjimo entuziastus stebina vaizdingais maršrutais

2022 m. liepos 4 d. 19:00
Į žygį su kuprine – po Klaipėdą ir pajūrį, tereikia tik išsirinkti maršrutą. Uostamiestis jau įrodė, kad savo privalumais gali pritraukti daug žygeivių, judėjimo mėgėjų.
Daugiau nuotraukų (9)
Įvairiausi maršrutai, nusidriekiantys dešimtimis kilometrų miško takeliais, pajūriu, miesto gatvėmis yra patrauklūs aktyvaus gyvenimo mėgėjams.
Tinkami keliauti individualiai, su šeimomis ar draugų, kolegų būryje. Ir visi šie maršrutai, kaip ir grynas, jūra dvelkiantis, oras, vaizdingos panoramos pritraukia daug ėjimo mėgėjų ne tik iš Klaipėdos, bet ir kitų miestų bei šalių.
Klaipėda – judantis miestas
Vieną šeštadienio rytą šalia Klaipėdos vasaros koncertų estrados susirinko 7,5 tūkstančio įvairaus amžiaus ėjimo entuziastų.
„Pirmą kartą Klaipėdoje surengėme tokį renginį ir likome šokiruoti dalyvių gausa. Tikrai nesitikėjome, kad tiek susirinks. Vadinasi Klaipėda yra judantis miestas“, – sako Lietuvoje išpopuliarėjusios programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.
Pasak jos, Klaipėda turi labai daug privalumų, lyginant su kitais miestais.
„Besikeičiantys vaizdai, grynas, neužterštas oras – pagrindiniai dalykai, kodėl ėjikai renkasi Klaipėdą. Jau per pirmą renginį mes supratome, kad čia žmonės labai mėgsta aktyvų gyvenimo būdą. O ir atvykę iš kitų miestų čia mato daug privalumų“, – sako ji.
Tai pirmas, bet, panašu, ne paskutinis toks renginys Klaipėdoje. Maršrutas po Klaipėdą – https://ikiejimovarzybos.lt/naujienos/renginio-zemelapis-klaipeda-2022/
Žygeivių laukia vaizdingi maršrutai
Labiau linkę žygiuoti savarankiškai dairosi ne tik į Klaipėdos uostamiestį, bet ir Smiltynę bei pajūrio zonas – Girulius, Melnragę.
„Kalbant apie miestą, tai Klaipėda yra pasiruošusi priimti visus, kurie nori ir gali pėsčiomis pažinti miestą“, – sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė.
Pasak jos, parengta daugiau nei 40 skirtingų pažintinių maršrutų po Klaipėdos miestą – nuo šiaurinės miesto dalies iki pat ribos su Klaipėdos rajonu.
Maršrutų ilgis pats įvairiausias ir vaikštant jais susipažįstama su miesto istorija, lankomais objektais, poilsio vietomis. Reikia tik pasirinkti. Klaipėda – miestas, sukurtas judėjimui, turintis viską, kas leistų žmogui pažinti, pajusti ir pamatyti.
„Džiaugiamės, kad kartu su Klaipėdos rajonu dabar galime pasiūlyti net 33 kilometrų žiedinius sveikatingumo takus, kuriais keliaujant ne tik grožėsitės miško žaluma, vaizdais, bet ir saugosite miško paklotę, nes takai sudaryti taip, kad būtų panaudoti jau žmonių išminti miško takai. Keliaujant šiais maršrutais tarsi sustoja laikas – tik žaluma ir paukščių čiulbėjimas“
Ilgesnių žygių mėgėjams patrauklūs turėtų būti per miesto teritoriją einantys Šv. Jokūbo piligriminis kelias bei Lietuvą ir Estiją jungiantis ilgųjų nuotolių Europinis žygeivių maršrutas „Jūros takas“.
Populiarėjantys solo žygiai
Maršrutai rengiami ir pasitelkiant žygių entuziastus. Du nauji solo maršrutai Smiltynėje buvo sukurti bendradarbiaujant  gerai žygeiviams žinomai kompanijai „Trenkturas“ kartu su Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centru.
Žygių mėgėjams siūlomi du, skirtingo ilgio maršrutai po Smiltynę (15 ir 24 kilometrų ilgio). Žygiuose – ir pušynai, ir paplūdimiai, ir senasis Smiltynės siaurukas su „Standhalle“ bunkeriais.
„Mokslininkai sako, kad suaktyvinti smegenų veiklą, kūrybiškumą ir sukelti geras emocijas galima itin paprastai – įprastą kelią pakeisdami nauju, dar neitu maršrutu. Taigi, šios vasaros tikslas, net neabejojame, kad tas pats- jūra, bet keliai visiškai nauji. Kviečiame eiti link jūros unikaliais solo maršrutais ir atrasti save Smiltynėje“ rašoma „Trenkturo“ žinutėse.
Idėja kurti solo žygius ir atrinkti netikėtus jų maršrutus, pasak „TrenkTuro“ projektų koordinatorės Mingailės Ružytės, kilo, kai pasaulis sustojo per pandemiją. Tuomet, kai buvo apribotas gyvenimas ir net judėjimas, populiaria vieta leisti laisvalaikį tapo gamta.
Kaip sako M.Ružytė, žygių organizatoriams norėjosi paskatinti ne tik įprastus pasivaikščiojimus, bet ir atradimo džiaugsmą. Parodyti, kad laiką gamtoje galima leisti įdomiai, prasmingai, kartu pasinaudojant aktyvaus žygiavimo nauda sveikatai, trūkstamo balanso tarp darbo bei poilsio užtikrinimui.
Žygyje – ir specialių dienų minėjimas
Žygyje galima paminėti ir specialias dienas. Štai Lietuvos širdies asociacija Pasaulinę širdies dieną siūlo žygiuoti vienu iš penkių širdies formos maršrutų Klaipėdoje. Apie tai irgi skelbia „Trenkturas“.
„Žygiuodami šiais specialiai Pasaulinei širdies dienai sukurtais maršrutais pasieksite rekomenduojamą dienos fizinio aktyvumo normą, kuri suaugusiam žmogui siekia 30–60 minučių“, – skelbia maršrutų aprašymas.
Takeliais – Jūrų muziejaus link
Klaipėdos miesto savivaldybės vykdomas naujas projektas – „Smiltynės miško parkas“ , kuriame, pasitelkus landšafto specialistus, kuriami nauji, patrauklūs maršrutai – „Mintys jūrai“, „Siela medžiams“, „Žingsniai smėliui“, „Tyla marioms“.
Šių teminių takų ilgis yra nuo 4 iki 6,5 kilometrų.
Landšafto specialistai, rengdami parko koncepciją, išvaikščiojo visą teritoriją ir taip ieškojo įspūdingiausių vietų takams.
Būtent jie ir sugalvojo tuos pavadinimus, kurie geriausiai atspindi tako dvasią.
Naujų, būsimų, parko takų kūrėjai sako besirūpinantys, kad patys takai atspindėtų temas – kad lankytojams būtų įdomu ir naudinga čia pasivaikščioti, kažką sužinoti nauja.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.