Pasak KNNP direktorės Aušros Feser, po rekonstrukcijos bus įrengtas geoterminis šildymas, patalpos bus pritaikytos lankytis žmonėms su negalia.
Lankytojų centras pristatys Kuršių nerijos gamtinį ir kultūrinį paveldą, žvejų tradicijas, gintaro kasybos istoriją, bus demonstruojami filmai, vyks edukacijos moksleiviams, paskaitos su gamtininkais.
Veiklos jame vyks visus metus: vasarą daugiau dėmesio skiriama lankytojams, ne sezono metu – bendroms veikloms su bendruomene, konferencijoms, projektams. KNNP lankytojų centras bus ne tik informacijos šaltinis apie išskirtines parko gamtos ir kultūros vertybes, bet ir svarbi vietos bendruomenę jungianti vieta Juodkrantėje.
Kuriant pastato architektūrą buvo remiamasi Juodkrantės istoriniu palikimu ir ieškoma sąsajų su XX a. pradžios vilomis, tad pastatas turėtų puikiai derėti Juodkrantės architektūrinėje erdvėje. Šiuo metu parke yra du lankytojų centrai – Nidoje ir Smiltynėje, pastarasis veikia tik vasarą.
KNNP yra saugoma teritorija, įtraukta į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą. Jis įsteigtas 1991 m., plotas – 27,3 tūkst. ha.
Lietuvoje yra 5 nacionaliniai parkai ir 30 regioninių parkų, saugomos teritorijos užima apie 17,5 proc. viso mūsų krašto. Beveik visi parkai turi lankytojų centrus, kuriuose sudarytos galimybės pažinti saugomą teritoriją ir paskui keliauti į gamtą.