Planas šeimai
Kasmet Palangoje vis daugiau ir daugiau pramogų atsiranda šeimoms su mažyliais. Juk smėlio pilis paplūdimyje statyti ilgainiui atsibosta, o ir vaikai saulėje gali būti tik labai ribotą laiką, todėl verta apsidairyti pačiame mieste.
Penktą sezoną lankytojų laukia stebuklingas Pasakų parkas, kuriame mažieji gali pačiupinėti įspūdingas, pasakų herojus menančias, skulptūras ir išgirsti gražiausias lietuviškas pasakas.
Jei su oru nenusisekė – tiek suaugusiems, tiek vaikams patiks atnaujintas Palangos baseinas – jame laukia įvairios pirtys, sukūrinės vonios, pramoginiai baseinai su įvairiausiomis srovėmis ir specialus baseinėlis mažyliams.
Vaikams itin patiks apsidairyti į kurortą iš viršaus – užkopkite į Palangos bažnyčios bokštą, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė ir pasigrožėkite atsiveriančiais vaizdais.
Norite ramiai paskaityti knygą? Veskite vaikus į Šermukšnių gatvėje esančias žaidimų aikšteles – laukia daug valandų dūkimo ir džiaugsmo.
O jei norite vaikus iš arčiau supažindinti su gamta, esate kviečiami į edukaciją „Pasimatuok eigulio kepurę“, kurios metu žygiuojama į miško tankmes, mokomasi pažinti žvėrių pėdsakus ir sužinoma daug įdomybių
Planas porai
Ieškantys ramesnių vietų pasivaikščiojimui Palangoje, tikrai turės ką veikti – jūsų laukia Palangos Birutės parkas su išraizgytas takeliais, o medžių paunksnė suteikia malonią gaivą.
Romantiškai pasivaikščioti ir mintimis persikelti į laikus, kai tai darė ir patys didikai, galima skulptūromis papuoštoje, retro stiliumi alsuojančioje Grafų Tiškevičių alėjoje, besidriekiančioje nuo Kurhauzo, pro Koncertų salė bei greta esantį skulptūrų parką.
Palangos Turizmo informacijos centras (TIC) taip pat kviečia miestą pažinti leidžiantis į jų sudarytus maršrutus „Atrask senąsias Palangos vilas“, „Kelionė po grafų Tiškevičių Palangą“, „Žydų atmintinos vietos Palangoje“ ar „Žydų paveldo pėdsakais Palangoje“.
Planas ieškantiems kultūros
Norintys ne tik atsipalaiduoti, bet ir, liaudiškai sakant, pasikultūrinti, Palangoje taip pat neliks nusivylę. Pirmiausia, būtina aplankyti atnaujintą Gintaro muziejaus ekspoziciją – lankytojai išvys dar niekur nerodytus eksponatus, kuriems įdiegta nauja apšvietimo sistema ir įrengta pažintinė erdvė mažiausiems lankytojams.
Praktiškai pamatyti, kaip apdirbamas gintaras, galima užsukus į gintaro galeriją, kurioje vyksta pažintinės edukacijos apie šio geltono akmens virtimą įspūdingais papuošalais.
Su miesto istorija susipažinti interaktyvioje ekspozicijoje kviečia Palangos kurorto muziejus, įsikūręs viloje „Anapilis“.
Žmogaus, kurio pastangomis Palanga paskelbta miestu, ir tapusio pirmuoju jo burmistru, Jono Šliūpo muziejuje nuolat organizuojamos įvairios edukacijos taip pat pažindinančios su miesto istorija.
Na, ir žinoma, Palanga, tai malonumas ne tik jūsų akims, bet ir ausims, nes savaitgalio vakarais Birutės parko rotondoje tradiciškai vyksta Palangos pučiamųjų orkestro pasirodymai, daugybė renginių organizuojama Palangos Kurhauze ir Palangos koncertų salėje.
Planas mėgstantiems aktyvias pramogas
Ne vienas keliaudamas į Palangą net savaitgaliui, pasiimta dviratį, nes Palangos lygumos tobulai tinka pailsėti, pasportuoti minant pedalus. Nuo Palangos pasukęs į pietus dviračiu atsiduri greta esančiame uostamiestyje – Klaipėdoje, pakeliui aplankant aukščiausią Lietuvos skardį – Olando kepurę.
Dviračių takas nutiestas į Vydmantų gyvenvietę, kurioje galima nusipirkti šviežiai rūkytos žuvies, ir į vietos gyventojų bei svečių itin pamėgtą už keleto kilometrų esantį pramogų kompleksą Žibininkų kaime.
Dviračiais pasiekt galima ir Šventąją, šiemet besidžiaugiančią atnaujinta miesto aikšte, garsiuoju kabančiu tiltu, pagonybe dvelkiančia Žemaičių alka, į jūrą želgiančiomis Žvejo dukromis ir viliojančia tuštesniais paplūdimiais.
O jei norisi šurmulio – liepos 30-rugpjūčio 1 dienomis Šventojoje vyks Jūros ir Žvejų diena, kurioje veiks žvejų, ūkininkų, gurmaniškų užkandžių ir tautodailininkų turgelis, koncertai, o pagrindinis dėmesys bus skiriamas žvejams ir jūrai.