Lietuvoje pėsčiųjų trasa tęsis maždaug 650 km ir eis per vaizdingiausias teritorijas, miškus, paupius, pelkes. Atlikus visus parengiamuosius darbus, trasos viešinimui bus naudojamas bendras maršruto pavadinimas – Baltic forest hiking („Miško takas“).
„Miško takas“ vingiuos per Lazdijų rajono, Druskininkų, Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Prienų rajono, Kauno rajono, Kauno miesto, Raseinių rajono, Kelmės rajono, Šiaulių rajono, Telšių rajono, Skuodo rajono, Plungės, Mažeikių ir Kretingos rajonų savivaldybes.
Pėsčiųjų trasa padubysiais ves nuo Gėluvos iki Lyduvėnų. Dubysos regioniniame parke „Miško takas“ sutampa su pažintiniu taku „Maironio kelias padubysiu“, beveik sutampa su piligrimų mėgstamu Šv. Jokūbo keliu ir dviračių/pėsčiųjų trasa „Betygala – Ugioniai – Betygala“.
Pernai vyko žvalgomasis važiavimas dviračiais, kurio metu turizmo ekspertas iš Latvijos Juris Smalinskis maršrutą Dubysos regioniniame parke ir nuostabius gamtos vaizdus įvertino labai gerai.
Šiais metais vyksta trasos ženklinimas pačioje trasoje „Miško takas“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje žymimas dažais trijų baltos-oranžinės-baltos linijų ženklu, kuriame oranžinė linija visuomet yra tarp baltų. Ženklai dedami ant medžių, jau esamų informacinių stendų, rodyklių ir pan.
Pėsčiųjų žygiai pastaraisiais metais tampa vis patrauklesni Lietuvoje, suteikia galimybę atrasti savo kraštą, pažinti gamtos objektus ir keliauti net tada, kai ribojamas žmonių judėjimas tarp valstybių ar savivaldybių. Trasos ženklinimas ir parengimas suteikia galimybę bendradarbiauti su vietos bendruomenėmis, įtraukti apgyvendinimo, maitinimo bei kitus vietinius paslaugų teikėjus.
„Miško tako“ įrengimą Raseinių krašte vykdo Kauno regiono plėtros agentūra, bendradarbiaujant su VŠĮ „Atrask Raseiniai“ ir Dubysos regioninio parko direkcija.
Daugiau informacijos apie „Miško taką“, apie galimybę keliauti naviguojant mobiliųjų programėlių pagalba, galima rasti projekto svetainėje www.baltictrails.eu ir Dubysos regioninio parko lankytojų centre.