„Pietvakarinėje Lietuvos dalyje vėjo gūsiai sieks 28–30 m/s, likusioje dalyje gūsiai iki 24–27 m/s“, – rašoma šeštadienio popietę gyventojams išplatintame pranešime.
Taip pat įspėjama, kad Vakarų Lietuvos upėse galimas vandens lygio kilimas. Rekomenduojama būti atsargiems keliuose.
ESO stiprina pajėgas
Internete skelbiamo „Elektros skirstymo operatoriaus“ (ESO) žemėlapio duomenimis, elektros 14.40 val. neturi 1190 vartotojų.
„Norime atkreipti dėmesį, kad esant sudėtingoms oro sąlygoms, elektros tiekimo sutrikimų šalinimo darbai gali užtrukti ilgiau nei įprastai. (...) Keli šimtai mūsų specialistų ruošiasi operatyviai šalinti gamtos stichijos padarytą žalą“, – rašoma ESO interneto puslapyje.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHT) nurodo, kad sekmadienio naktį daug kur numatomi krituliai, vyraus sniegas, Vakarų Lietuvoje vietomis snigs smarkiai. Kai kur pustys, kils trumpa pūga, formuosis plikledis. Žemiausia temperatūra 3–8 laipsniai šalčio, vakariniame šalies pakraštyje nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 šilumos.
Perspėjamieji pranešimai apie audrą dalį gyventojų pasiekė pavėluotai: tarnybos aiškinsis to priežastis
Dalis šalies gyventojų apie sinoptikų prognozuotą audrą pietvakarinėje Lietuvos dalyje ir pajūryje perspėjamaisiais pranešimais buvo informuoti pavėluotai – Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) žinučių sulaukta tik šeštadienį.
„Perspėjimo pranešimas gyventojams apie stiprius vėjus buvo išsiųstas sausio 3 d. Deja, dėl Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninio sutrikimo nedidėlė dalis pranešimų gavėjų jį pakartotinai gavo sausio 4 d.“, – šeštadienį nurodė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
PAGD teigimu, sistemos sutrikimo priežastys šiuo metu nustatinėjamos ir šalinamos.
Numatoma, kad kitą savaitę vyks NKVC, PAGD ir Vidaus reikalų ministerijos pasitarimas dėl Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) tobulinimo.
Pavėluotai gyventojus pasiekusiuose pranešimuose buvo įspėjama apie stiprius vėjo gūsius Pietvakarių Lietuvoje ir likusioje šalies dalyje, taip pat apie galimą Vakarų Lietuvoje esančių upių vandens lygio kilimą.