„Vieningai konstatuota, kad atsakingos institucijos galėjo įdėti daugiau pastangų, aktyviau bendradarbiauti, kad visuomenė būtų perspėta ir GPIS pagalba kuo plačiau informuota apie artėjančią audrą, o vėjui pasiekus kritines reikšmes skirtinguose regionuose informacija pasiektų tikslines auditorijas“, – nurodoma Vyriausybės pranešime.
Pasitarimo metu taip pat sutarta, kad reikalingas aktyvesnis institucijų bei tarnybų, kurios vykdo monitoringą, modeliavimą bei prognozavimą, įsitraukimas bei ekspertinis vertinimas, rengiant perspėjimo žinutes bei visuomenės informavimą.
Taip pat nutarta, kad reikia stiprinti institucinius komunikacinius pajėgumus, leisiančius aiškiau indikuoti gyventojams apie laukiančius pavojus, informuojant apie būtiną pasirengimą ir veiksmus, kuriuos privalu atlikti, apsaugant save ir savo turtą.
Pažymėtina, kad kiekviena institucija savo kuravimo srityse turės perspėjimo šablonus, kad žinučių išsiuntimo laikas būtų kuo trumpesnis.
ELTA primena, kad, Lietuvoje nuo sekmadienio vakaro siaučiant stipriam vėjui ir lyjant gausiam lietui, ugniagesiai visoje šalyje daugiau nei 1000 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių.
Daugiausia pranešimų gauta iš Alytaus apskrities, Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, Tauragės ir Vilniaus apskričių.
Tuo metu energijos skirstymo operatorius ESO skelbia, kad dėl stichijos elektros anksčiau neturėjo daugiau nei 160 tūkst. vartotojų. Antradienio vakaro duomenimis, be elektros dar likę apie 84 tūkst. namų ūkių.
Audros metu taip pat neišvengta ir aukų – Grigiškėse užvirtęs medis mirtinai sužalojo moterį.