Kaip rašoma „Facebook“ paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“, pagal Fudžitos skalę užfiksuotas viesulas galėjo siekti F1 kategoriją. Tai reiškia, kad vėjo greitis pačiame viesule galėjo būti 117 – 180 kilometrų per valandą (33–49 m/s).
„Vandens viesulai virš Baltijos jūros ar Kuršių marių didelio įspūdžio beveik nepadaro, nes jie ganėtinai dažni, ypač antroje vasaros pusėje. O štai tokie sausumos viesulai įspūdį kur kas didesnį palieka. Tikroji galia paaiškės tik įvertinus pridarytą žalą. Viesulas yra labai lokalus, bet pavojingas atmosferos reiškinys“, – rašoma paskyroje.
Čia priduriama, kad dėl klimato pokyčių tokių viesulų Lietuvoje – išties nedaug, tačiau situacija keičiasi, o sausumos viesulai – labai pavojingi.
„Viesulas yra labai lokalus, bet pavojingas atmosferos reiškinys. Visa laimė, jog tokių Lietuvoje kol kas būna nedaug, bet tendencijos nėra geros.
Dėl lietuviškų vasarų šiltėjimo ir orų ekstremalėjimo auga potencialas ne tik mums jau įprastoms audroms, bet ir tokiems viesulams formuotis. Lenkijoje jie jau tapę kiekvieną vasarą pasikartojančiu reiškiniu“. – teigiama „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įraše.
Prie jo pridėta ir Sandros Sakevičės užfiksuota viesulo nuotrauka.
Netrukus vaizdo įrašu pasidalino kitas paskyrą sekantis asmuo – nurodoma, kad sausumos viesulas judėjo nuo Radviliškio Tyrulių, Rėkyvos pusės link.