Po ekstremalios dienos Lietuvoje ugniagesiai pranešė, kur stichija pridarė daugiausiai žalos
Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba
2020-05-13 11:33Sniegas gegužės viduryje ir smarkus vėjas daug darbo pridarė ugniagesiams gelbėtojams. Vakar jiems net 118 kartų teko vykti šalinti nuvirtusių medžių ir jų šakų nuo važiuojamosios kelio dalies, automobilių, namų stogų ir elektros laidų.
Daugiausia tokių įvykių buvo Kauno apskrityje – net 70, Panevėžio ir Alytaus apskrityse – po 10, Marijampolės ir Utenos – po 8, Šiaulių apskrityje – 7, Vilniaus – 5. Tokių gelbėjimo darbų netrūko ir pirmadienį. Apie 2 val. nakties Vilniuje, viename iš Naugarduko gatvės kiemų, medis užgriuvo ant trijų automobilių.
Vakar Kauno ugniagesius, skubančius į Kauno rajone, Zapyškio seniūnijoje, Vilemų kaime kilusį gaisrą, sustabdė ant kelio užvirtę medžiai. Juos ugniagesiams pirmiausia teko supjaustyti ir patraukti nuo kelio ir tik tuomet tęsti kelionę.
„Gegužės 12-osios paryčiais Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai sulaukė daugybės pagalbos skambučių dėl nulaužtų medžių, – sakė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus viršininkas Žydrūnas Trečiokas. – Dažniausiai pagalbos prašyta Kauno miesto teritorijoje ir jos prieigose.
Iš viso ugniagesiai gelbėtojai 51 kartą vyko nukelti ir pjaustyti nuvirtusių medžių. Iškritęs sniegas laužė medžius ir jų šakas, jie griuvo ant elektros laidų, automobilių ir namų stogų. Nukeliant medžius nuo elektros laidų kai kur teko net eismą stabdyti. Pagalbos skambučiai tęsėsi maždaug iki 14 valandos, jų pikas buvo 8-10 valanda ryto.“
Gelbėjimo darbų metu Kaune buvo pašalinti 64 nulaužti medžiai, kurie virsdami apgadino 18 automobilių, dviejose vietose nutraukė elektros laidus, Varnių gatvėje medis užgriuvo ant daugiabučio laiptinės durų. Šilainių plente nulūžę medžiai nutraukė elektros laidus, kelioms valandoms buvo apribotas eismas gatvėje.
Daugiausia prie daugiabučių aikštelėse stovėjusių automobilių apgadinta Taikos pr., Baršausko g. ir Šiaurės pr. Tačiau svarbiausia, kad žmonių sužalojimų buvo išvengta.
Pasak Ž. Trečioko, tokie gelbėjimo darbai neretai būna labai sudėtingi ir pavojingi: „Ypač sudėtinga medžius patraukti nuo elektros laidų, bet ir kitose vietose juos pjaustant ugniagesiams reikia būti labai atsargiems, nes vienur pjauni, kitur šakos lūžta, medžių kamienai slysta, griūva. Svarbiausia atliekant tokius darbus – pačių ugniagesių saugumas, kad jie neįsipjautų, nesusižeistų pjaunant atšokančiomis šakomis.“