Panemunės šile žingsniuojant palei Nemuno pakrantę matyti, kad nemažai medžių kamienų ar šakų paženklinti raudonais dažais. Taip žymimi želdiniai, kuriuos planuojama nupjauti ar genėti.
Kauniečiai suskato piktintis, kad mieste ir vėl bus naikinama augalija, kad nugenėjus medžius jie taps ne tokie gražūs kaip dabar, sumažės pavėsio, kad bus pjaunami iš pažiūros dar sveiki medžiai.
„Brandžios tuopos ar gluosniai turi dideles gražias lajas. Jei šiuos medžius nugenės, bus sudarkytas vaizdas, nes styros tik jų kamienai.
Be to, pakrantėje augantys medžiai stabdo šlaitų slinkimą – jei jie bus iškirsti ar nugenėti, smėlis gali pradėti slinkti į upę“, – nerimavo Panemunės gyventoja Regina Ambrazaitienė.
Kaunietė Vaida įsitikinusi: jei medžiai pažymėti, vadinasi, jie netrukus bus genimi ar šalinami.
„Dabar dar paukščių perėjimo metas, nejaugi į tai nebus atsižvelgta?“ – svarstė moteris.
Kai kurie žmonės ragino net nutrinti raudonus dažus nuo kamienų ir taip gelbėti medžius. Tačiau ne visų gyventojų nuomonė tokia pat – kai kas pastebėjo, kad kai kurie pažymėti medžiai yra pasvirę, kai kurios jų šakos nudžiūvusios, todėl nemano, kad yra ko baimintis.
Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Svajūnas Urbonavičius pranešė, kad Nemuno pakrantėje, atkarpoje nuo Panemunės iki Trijų mergelių tiltų, planuojama šalinti ir genėti sergančius ir kritinės būklės želdinius.
„Šiuo metu jau apžiūrėta visa teritorija ir rengiami dokumentai Kauno miesto savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijai. Vadovaujantis jos išvada bus priimtas sprendimas dėl genimų arba šalinamų saugotinų želdinių apimties ir skaičiaus“, – sakė S.Urbonavičius.
Savivaldybės atstovas teigė, kad šalinami bus tik avarinės būklės, pavojų keliantys saugotini želdiniai. Tai itin blogos sanitarinės, estetinės ir fiziologinės būklės, nudžiūvę, dėl vėjavartų ir vėjalaužų pavojų aplinkiniams keliantys medžiai.
„Visi želdiniai, kuriuos galima išsaugoti, bus genimi. Suplanuotas neintensyvus medžių genėjimas – iki 30 proc. lajos tūrio, sumažinant medžių aukštį ir lūžimo tikimybę“, – pranešė S.Urbonavičius.
Darbus planuojama pradėti po rugpjūčio 1-osios, tačiau avarinius, pavojų keliančius medžius įstatymas leidžia šalinti ištisus metus.