Iki šiol visi vaisiakūniai buvo randami tik ant negyvų eglių medienos. Taip pat džiugino ir bendra populiacijos būklė – gana gausiai, net keliolikoje vietų aptikti vaisiakūniai.
Apskritasporis bobausis pirmą kartą Lietuvoje, Sartų regioniniame parke plytinčioje Dusetų girioje, rastas 2003 m. Vėliau ilgą laiką šis grybas Dusetų girioje nebuvo daugiau „pasirodęs“, vėl rastas tik 2021 metais.
O 2011 m. apskritasporiai bobausiai rasti ir Punios šile. Taigi abi iki šiol Lietuvoje žinomos šių į saugomų rūšių sąrašą įrašytų grybų radavietės yra gamtiniuose rezervatuose, kuriuose beveik tris dešimtmečius nebevykdoma ūkinė veikla.
Apskritasporiai bobausiai auga tik ant stipriai sutręšusios medienos, o vienas aiškiausių jų skirtumų nuo kitų bobausių – rožinės ar violetiškos spalvos kotelis.
Jei kam nors pavyktų surasti ant negyvos medienos augantį bobausį su tokiais požymiais, labai prašoma apie tai pranešti Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus specialistams. Prisegti reikėtų nuotrauką ir radimo koordinates.