Vieni žmonės gėles, krūmus ar medžius augina dėl gražių žiedų ar skanių vaisių, o arboristas L.Mekionis atidžiai apžiūrinėja kiekvieno medžio kamieną.
„Domiuosi tais augalais, kurių žievė yra neįprasta, keista. Kai kas mano, kad tokių egzotiškų medžių pas mus neužauginsi, bet man tai sekasi“, – pasakojo arboristas.
Vienas Lietuvoje rečiausių augalų, kurį L.Mekionis augina prie savo namo, yra septynių sūnų medis. Jis kilęs iš Kinijos, o į Europą XX amžiaus pradžioje jį atsivežė britai.
Tai lapuotis. Įspūdingiausiai jis atrodo vėlyvą vasarą ir rudenį, kai apsipila kremiškai baltais žiedais, o žali lapai nusidažo violetine spalva. Nužydėjęs medis subrandina ir raudonai violetinius vaisius.
Žiemą medis taip pat gražus, nes jo žievė ir šakos būna šviesiai auksinės spalvos, žievė lupasi plonomis juostelėmis. Arboristas mano, kad tokius medžius būtų galima sodinti ir Lietuvos parkuose ar soduose.
Šiaurės Amerikoje, Pietų Europoje, Azijoje auga lapuočiai medžiai platanai. L.Mekionis įsitikino, kad jie gali žaliuoti ir Lietuvoje. Tai stambūs, iki 25–50 metrų aukščio užaugantys medžiai. Sprogstantys lapai būna rusvi, vėliau tampa tamsiai žali, o rudenį dažosi tamsiai geltonai oranžine, vėliau įspūdingai raudona spalvomis.
Vėlyvą pavasarį platanai praskleidžia baltus žiedus, o vasaros pabaigoje nudžiugina raudonomis apvaliomis žirnio dydžio uogomis.
L.Mekioniui įdomiausia, kad platanų kamieno žievė būna pilkai ruda, lupasi nedideliais plonais lakštais.
Dar vienas įdomus augalas, kurį augina arboristas, – japoninis puošmedis. Žali šio lapuočio lapai kvepia karamele. Rudenį jie tampa geltoni arba oranžinės spalvos. Šio augalo kamienas juosvai rudas, bet suaižėjęs ir tarsi apsamanojęs. Šie medžiai populiarūs Japonijoje, o Lietuvoje tai gana retas augalas.
Arboristas ir įprastiems medžiams suteikia netikėtas formas. Daugeliui atrodo, kad beržas yra paprastas medis, bet iš tiesų tai vienintelis Lietuvoje augantis medis, kurio kamienas baltas.
L.Mekionis pasodino beržų alėją, medžių šakas nugenėjo taip, kad einant tarp jų šakos nekliudytų, jos auga tik vienoje beržų kamienų pusėje.
Po kieme augančia kalnine guoba galima pasislėpti ir jaustis tarsi pavėsinėje.
O ant jau nudžiūvusio medžio L.Mekionis įkūrė viešbutį paukščiams, inkilus per žiemą pagamino pats.
Madingiausias šiais metais – šermukšnis
Tadas Meškauskas, Medelyno savininkas
„Šį sezoną madingiausias medis yra japoninis šermukšnis „Dodong“. Pavasarį šiuos augalus pirkėjai tiesiog išgraibstė.
Tai iš Korėjos kilusi veislė. Medis mėgstamas dėl to, kad yra labai dekoratyvus. Jo plunksniški lapai rudenį parausta. Šermukšnio vaisiai sunoksta rugpjūčio pabaigoje, būna oranžiniai, gana stambūs, saldūs, skanūs, tačiau kekės nedidelės.
Medis yra vidutinio augumo, užauga iki 6 metrų aukščio.
Šaltą žiemą gali pašalti, todėl patartina sodinti šiltesnėse sodo vietose.“