Televizijos laidos „Miško balsas“ vedėjas Giedrius Bučas pavasariu kvepiančiame Tuputiškių botaniniame draustinyje pakalbino Moniką Peldavičiūtę – miško maudynių praktikę ir asociacijos „Gyvo Žalio“ koordinatorę. Monika sako, jog miško maudynių metu mes aktyvuojame mūsų organizmo gebėjimą sveikti, mes specialiais pratimais, kurie padeda aktyvuoti mūsų pojūčius, pasineriame į miško atmosferą.
Pirmieji tyrimai, kurie paaiškino kaip miškas gydo, prasidėjo Japonijoje daugiau nei prieš 30 metų. Buvo įrodyta, kad svarbų vaidmenį gijimo procese atlieka fitoncidai – medžių išskleidžiami aliejai. Fitoncidai turi antimikrobinių, priešgrybelinių savybių, mažina adrenalino kiekį, stiprina žmogaus natūralių ląstelių žudikių aktyvumą. Didžiausius fitoncidų kiekius išskiria spygliuočiai, ypač kadagiai. Taip pat moksliškai įrodyta, kad mus atpalaiduoja ir begaliniai gamtos raštai. Žiūrėjimas į gamtoje esančius fraktalus – natūraliai atsikartojančius vaizdinius, raštus, gali sumažinti emocinę įtampą net iki 60 proc.
Monika Peldavičiūtė sako, kad vaikščiodami miške mes jaučiamės laimingesni dar ir todėl, kad įkvepiame dirvoje esantį komponentą – plačiai paplitusią, sveikatai nepavojingą bakteriją. [Mycobacterium vaccae]. „Buvo vykdytas eksperimentas, kurio metu plaučių vėžiu sergantiems pacientams ši bakterija buvo suleidžiama, siekiant suaktyvinti jų imuninę sistemą ir nors nepavyko įrodyti, kad bakterija padeda kovoti su vėžiu, tačiau buvo atrasta, kad pastebimai pagerėjo pacientų gyvenimo kokybė – pacientai džiaugėsi daug geresniu ūpu, energijos antplūdžiu ir geresne kognityvine funkcija.
Laidoje „Miško balsas“ šeštadienį 17 val. per„Lietuvos ryto“ televiziją FOROS atstovai papasakos kaip sudalyvauti miško aukcione ir įsigyti taip geidžiamo miško, o pusę pasaulio apkeliavęs garsus žurnalistas Edvardas Žičkus atskleis kokią vertę jis randa Lietuvos miškuose.