Jo metu dalyviai bus kviečiami geriau pažinti gamtą dalyvaujant kūrybinėse dirbtuvėse, varžytuvėse, žygiuose po įdomiausias aplinkines vietas.
Šeštadienį numatyta netradicinė talka – visi norintieji galės prisidėti prie šluotinio sausakrūmio pjovimo ir iš jo galės susirišti atminimo šluotą.
Marcinkonių traukinių stotyje traukiniu atvykstančius dalyvius pasitiks gamtininkas Mindaugas Lapelė, kuris supažindins su stoties ir kaimelio istorija.
Ten bus galima įsigyti pyragaičių ir arbatos.
Vėliau numatytas žygis į Meškos šikną, po to – diskusijos aktualiomis gamtosaugos temomis, istorijos ir pokalbiai apie Dzūkijos šilų įdomybes.
Mažieji festivalio dalyviai kviečiami gaminti inkilų, ridenti margučius, pažinti paukščius ir tradicinius piemenėlių žaidimus.
Šiemet bus galima susipažinti ir su laukiniais dažančiais augalais, išmokti gaminti jų nuovirus ir nudažyti siūlus, taip pat rišti sodus, susipažinti su drevine bitininkyste.
Taip pat numatytos miško „maudynės“ – atliekami įvairūs kvėpavimo, lietimo pratimai, kurie padeda atidžiau įsiklausyti į miško garsus, giliau įkvėpti aplinkos kvapus.
Dalyviai kviečiami pasilikti nakvynei paraistėje ar bendroje stovyklavietėje prie Kastinio ežero, ar rinktis netoliese esančias kaimo turizmo sodybas.
Bendroje stovyklavietėje nakvojančiųjų lauks speciali vakaro programa – dzūkiškas vakarojimas prie laužo su Marcinkonių etnografiniu ansambliu.
Sekmadienį dalyvių laukia kelionė į Čepkelių paraistes pasiklausyti gervių trimitavimo ir kitų bundančios gamtos garsų.
Festivalio lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie būsimų festivalių.