Iškilo pavojus ne tik paplūdimiui, bet ir kopoms, link kurių nenumaldomai artėja erozija, plečiasi ardomos pakrantės plotai.
Suniokoti vaizdai, didžiulės kranto erozijos buvo užfiksuoti sekmadienio rytą.
„Akivaizdu, kad paplūdimys paplautas dėl sekmadienio naktį pajūryje siautėjusios stiprios audros.
Savivaldybės atstovai aiškinasi situaciją, į vietą išvyko jos ekologė.
Daugiau komentarų bus galima pateikti pirmadienį“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo Palangos savivaldybės atstovė spaudai Tamara Zaiceva.
Artimiausiu metu bus svarstoma, kaip užkirsti kelią tolesniam erozijos plitimui, apsaugoti pakrantę, kopas.
Bus tariamasi su mokslininkais, krantų tvarkymo specialistais.
Galimi variantai – paplūdimio papildymas smėliu, kopų tvirtinimas supintomis žabtvorėmis.
Sprendžiant iš vaizdų, kranto erozija yra smarkiai pažengusi, tad reikės didžiulių pastangų, siekiant apsaugoti šį unikalios Lietuvos pajūrio gamtos kampelį.
Tiesa, šiuo metu dar neaišku, kas užsiimtų šiais darbais – Palangos savivaldybė, Pajūrio regioninio parko direkcija ar jungtinės institucijų pajėgos.
Audros padarinių vaizdais feisbuke pasidalijo ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šventosios upė išsiliejo į krantus. Dėl stipraus vėjo jūra nebepriima upės vandens“, – rašė jis.
Uostamiesčio meras: situacija dėl audros pajūryje kelia nerimą
Savo ruožtu Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pranešė, jog uostamiestyje siaučiant audrai, jūra niokoja paplūdimius ir jų infrastruktūrą. Anot mero, audros nuostolius ketinama įvertinti pirmadienį.
„Vandeniui atslūgus galbūt situacija matysis šiek tiek šviesėliau, bet dabar ji kelia nerimą, susirūpinimą“, – BNS sekmadienį sakė uostamiesčio vadovas.
„Pirmadienį mes kalbėsime apie tai, kad kiek įmanoma greičiau įvertintume pasekmės, nuostolius ir nedelsiant spręstume klausimą apie atstatymą, valymą ir finansavimą“, – pridūrė jis.
Jo teigimu, pakilęs jūros vanduo jau plauna kopas ir paplūdimių infrastruktūrą.
„Nerimą labiausiai kelia, kad jūra vis labiau ir labiau pasiglemžia dalį Klaipėdos ir Lietuvos paplūdimio. Jau dabar paplaunamos ne tik prieigos prie kopų ar prie takų, bet jau dabar praktiškai kopos yra plaunamos. Nurimus vėjui bus galima ir tikrai neišvengiamai įvertinti realias pasekmės, kiek tai kainuos“, – kalbėjo V.Grubliauskas.
Anot mero, situacija yra rimta ir padarinių likvidavimui gali prireikti „rimtesnių finansavimo šaltinių“.
„Nežinau, ar galime kalbėti apie dar vieną ekstremaliąją situaciją Klaipėdoje, nes ten yra daug parametrų, kada ji gali būti skelbiama, tačiau esmė yra tame, kad lėšų sutvarkymui tikrai reikės, turbūt reikės ne tiek ir mažai, turbūt reikės ir rimtesnių finansavimo šaltinių ieškoti, nes praktiškai per visą paplūdimį nuo pat jūros vartų link Melnragės, Girulių matosi infrastruktūros suardymas“, – teigė uostamiesčio vadovas.
Jis sakė, kad reiks atstatinėti ne tik paplūdimius, o ir suniokotą infrastruktūrą.
„Manau, kad reikės atstatinėti ne tik paplūdimius, bet ir infrastruktūrą, kuri dabar paplauta, ten ir statiniai palei jūrą ir takai prie jos, aš jau nebekalbu apie gelbėtojų bokštelius ar kitus dalykus, kurie jau dabar yra vandenyje“, – sakė V.Grubliauskas.
Jo teigimu, pirmadienį, kai vėjas nurims, nuostolius ketinama įvertinti su tarnybomis, kol kas ekstremaliųjų situacijų komisija nebus šaukiama.