Jurginai Kleboniškių kaime auginami nuo 1999 metų, kolekcija kasmet papildoma. Šiuo metu, muziejaus duomenimis, jau sukaupta apie penkiasdešimt veislių, pasodintų jurginų plotas užima apie 7 arus.
Kolekciją muziejus plečia, įsigydamas naujų rūšių, kartais dovanų sulaukia ir iš lankytojų.
Daugyvenės upės slėnyje išsidėsčiusiame Kleboniškių kaime pirmieji jurginai pradeda skleistis liepos mėnesį, o vėlyviausi žiedai džiugina iki pat šalnų.
Daugyvenės kultūros istorijos draustinis-muziejus renka įvairių augalų kolekcijas. Burbiškio dvaras garsėja tulpėmis, čia auginami ir vilkdalgiai, bijūnai, lelijos, kitos daugiametės bei vienmetės gėlės.
Kleboniškių kaime nuo pavasario iki rudens žydi senoviniai darželiai – muziejininkai stengiasi, kad čia augtų tik tie augalai, kurie buvo būdingi senajam Lietuvos kaimui. Plečiama aromatinga vaistažolių ir prieskonių kolekcija, paskirtas laukelis pluoštiniams linams, ant karčių vyniojasi apyniai.
Kleboniškių kaimas lankytojų laukia visus metus – besikeičianti gamta muziejui po atviru dangumi nuolat suteikia savitumo, išskirtinumo ir leidžia pajausti visų keturių metų laikų grožį, pažymima Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio pranešime.
Ruduo kaime skleidžia rūką ir neria voratinklius, vilioja spalvingais senųjų medžių lapais ir gėlių žiedais, kvepia džiūstančiais žolynais ir bumbsi nuo medžių krentančiais obuoliais.
Kleboniškių kaimas yra pripažintas vietove, geriausiai atspindinčia savitus Aukštaitijos regiono kraštovaizdžio bruožus.