Dairantis į kauniečių balkonus, terasas ar kitas atviras erdves prie namų ar biurų drąsiai galima teigti, kad vienos populiariausių balkonų gėlių – pelargonijos, begonijos, surfinijos, verbenos. Pasodinę jas pavasarį žmonės žiedais džiaugiasi visą vasarą.
Rudenėjant šie augalai dažnai neatrodo tokie gražūs ir vešlūs kaip anksčiau. Todėl vieni juos laiko tol, kol jie visiškai nunyksta, kiti augalus išrauna palikdami tuščias vietas.
„Rudenėjant atsisakykite vaizdą ir formą praradusių vasarinių gėlių, vietoj jų pasodinkite naujų sveikų augalų.
Rudenį puikiai tinka viržiai, erikos, bruknuolės, chrizantemos, ožekšniai, jauni buksmedžiai, puskiparisiai, nedidelės tujos“, – patarė floristas Antanas Mažonas.
Jis siūlė nukabinti nuo balkonų lovelius, kurie vis dar labai kauniečių mėgstami, o augalus sodinti į įvairių formų ir dydžio keraminius, medinius, betoninius vazonus. Juos galima statyti ant stalelių, stovų.
Komponuojant skirtingų rūšių augalus reikėtų laikytis taisyklės, kad vienas ar du iš jų yra pagrindiniai, todėl gali būti aukštesni ar platesni, o kiti sodinami aplink.
„Sodindami derinkite spalvas, nebijokite ryškiaspalvių gėlių. Jos puikiai tiks šalia žaliuojančių spygliuočių ar lapinių augalų. Sodindami augalus nepalikite didelių tarpų. Rudenį jie auga lėtai, todėl iki atšalimo vaizdas vazone pasikeis nedaug“, – tvirtino floristas.
Augalų mėgėja Rimgailė Kazlauskytė patarė ankstyvą rudenį augalus sodinti į naują gruntą.
„Žemė, kurioje vasarą augo vasarinės gėlės, nelabai tinka. Reikėtų pasirūpinti nauju gruntu, pasodintus augalus saikingai palieti ir patręšti“, – sakė R.Kazlauskytė.
Kaunietė siūlė nesibaiminti erdvių puošti ir chrizantemomis.
„Chrizantemos visai be reikalo laikomos tik kapų gėlėmis. Jos puikiai tinka ir kitoms erdvėms apsodinti, dera prie daugelio augalų“, – tikino pašnekovė.