Spygliuočiai iš visų pasaulio augalų išskiria daugiausia lakiųjų medžiagų. Viena tokių – fitoncidai, kurie pasižymi sveikatą stiprinančiu poveikiu.
Į žmogaus organizmą fitoncidai patenka per odą ir per plaučius. Jie gerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, aktyvina jų veiklą. Fitoncidai padeda įveikti nuovargį, atkurti normalią nervinę būklę, teigiamai veikia nuotaiką ir bendrą savijautą.
Šios spygliuočių išskiriamos medžiagos padeda kovoti su galvos skausmais ir pernelyg dideliu cukraus kiekiu kraujyje. Pastebimas teigiamas spygliuočių poveikis imunitetui, medžiagų apykaitai ir odai – fitoncidai didina baktericidinį odos aktyvumą.
Tačiau priežastis, dėl kurios fitoncidai vertinami bene labiausiai, yra jų antibakterinis poveikis ir savybės, padedančios kovoti su infekcijomis ir stabdyti ligas sukeliančių mikroorganizmų vystymąsi.
Dar vienas spygliuočių privalumas – jie grynina ir švarina orą. Šiais augalais patariama atitverti namą nuo važiuojamosios kelio dalies.
Spygliuočius auginti rekomenduojama tose vietovėse, greta kurių yra įsikūrusios gamyklos ir kitos pramoninės patalpos.
Pumpurai, spygliai, šakelės, žievė, kankorėžiai – spygliuočių dalys, iš kurių galima pasidaryti nuovirų, antpilų, tepalų, arbatos ir kitų organizmui naudingų, kovoti su įvairiomis ligomis padedančių gaminių.
Nereikėtų pamiršti ir sakų: būtent juose kaupiasi naudingosios spygliuočių medžiagos.
Nemenką kiekį sakų galima surinkti paprastu būdu: reikia nupjauti vieną iš jaunesnių medžio šakų ir pjovimo vietoje pakabinti indelį.
Sakus patartina laikyti sandariai uždarytame inde, o prieš vartojimą panardinti į šiltą vandenį, kad suskystėtų.
Būtent sakai padeda gydyti įvairias odos problemas ir pakitimus, pasitelkiami kovojant su osteochondroze, bronchitu, plaukų slinkimu.