Rožiniais ir baltais žiedais išsprogę medžiai įprastai žydi apie dvi savaites kiekvieną pavasarį ir šitaip vilioja turistus į Tekančios Saulės šalį stebėti šio unikalaus fenomeno.
Tačiau daugiau nei 300 žmonių jau pranešė gamtininkams apie spalį pražydusias sakuras jų pačių kiemuose, teigiama meteorologijos tarnybos „Weathernews“ svetainėje.
Anot ekspertų, tokius procesus galėjo paspartinti keletas šiame krašte praūžusių taifūnų. Dėl tokio medžių elgesio sunerimo ir mokslininkai.
„Tokių atvejų yra pasitaikę ir anksčiau, tačiau aš neprisimenu regėjęs tokio masto žydėjimo“, – teigė Japonijos gėlininkų asociacijos dendrologas Hiroyuki Wada.
Anot H. Wados, vyšnių medžių lapai įprastai išskleidžia hormonus, kurie stabdo žiedų pumpurų formavimąsi.
Tačiau šiais metais užklupę taifūnai galėjo padaryti įtaką – dėl stipraus vėjo medžiai neteko savo lapų ir dėl to vyšnios galėjo sužydėti.
Augalų žydėjimą paspartinti gali ir dėl taifūno susiformavusi šiltesnė nei įprasta šiam metui oro temperatūra.
Pumpurai, kurie sprogo ir sužydėjo, kitąmet nesužydės. Tačiau, anot H. Wada, tikėtina, kad prasiskleidę žiedai padarys tik minimalią įtaką vyšnių žydėjimui pavasarį.
Japoniją šiais metais sukrėtė keletas smarkių taifūnų, įskaitant rugsėjo mėnesį užklupusį stipriausią taifūną per 25-erius metus – Jebi. Dėl jo žuvo mažiausiai 10 žmonių, gyventojai patyrė didžiulių materialinių nuostolių.