Įspūdingo dydžio tują galima išvysti užsukus į Kintų miestelį (Šilutės r.). Tuja auga šalia girininkijos pastato. Prie jos iš miestelio patekti padeda nuorodos.
Didžiausia Lietuvos tuja vadinamo medžio aukštis lajos plotis – apie 12 metrų. Europoje didesnė žinoma tik Šveicarijoje.
Kokio amžiaus Kintų didžioji tuja, pasakyti sunku net miškininkams, nes medis dvikamienis, todėl pagal rieves nustatyti amžiaus negalima.
Tikslūs šios įspūdingos tujos pasodinimo metai nėra niekur užfiksuoti.
Yra žinoma, kad girininkijos pastatas buvo statomas apie 1902–1912 metus, spėjama, kad tada ir pasodinta ši tuja.
Visus lankytojus dominantis klausimas taip ir lieka neatsakytas. Seniausi vietos gyventojai, šį medį atsimena jau kaip „didelį“.
Maždaug prieš porą dešimtmečių į šią vietą iš Vokietijos atvykęs Hubertas Lindenau, kuris tarpukariu Kintų girininkijoje dirbusio girininko sūnus, tikino, kad šį medį prisimena iš vaikystės. Jis anuomet jam atrodė labai aukštas. Gali būti, kad šis medis pasodintas 1927 metais, kuomet jo tėvas tik atvažiavo dirbti į Kintus.
Yra žinoma, kad 1973 metais didžioji tuja buvo 16 metrų aukščio, kamieno skersmuo 1 metro aukštyje nuo žemės – 85 centimetrai, o šakos sudarė 9 metrų skersmens ratą ir siekė žemę.
Nuo 1986 metų ši tuja paskelbta gamtos paminklu.
Dar kartą tuja buvo išmatuota 2004 metais. Matavimus inicijavo Kintų girininkijos darbuotojai. Tuomet medis siekė 18,2 metro, o kamieno skersmuo 1,3 metro aukštyje buvo 1,02 metro, lajos skersmuo – apie 10,5 metro, šakos siekė žemę.
2012 metais tuja buvo per 19,5 metro aukščio, todėl šiuo metu ji galėtų būti daugiau nei 20 metrų aukščio, nes kiekvienais metai tuja paauga keletą centimetrų į aukštį ir plotį.
Didžiosios tujos tėvynė – Šiaurės Amerika. Ten ji užauga 45–60 metrų aukščio, kamieno skersmuo – 1,2–2,4. Šie medžiai gyvena apie 1 tūkst. metų.
˙