„Norintys pamatyti žydinčias sakuras mums pradeda skambinti dar vasario mėnesį, pamatę pirmuosius reportažus apie Japonijoje pražydusias sakuras. Ir nelabai supranta, kodėl jos tuo metu nežydi pas mus.
Lygiai taip pat skambučių sulaukiame, kai sakuros pražįsta Vilniuje. Pavasaris į Žemaitiją ateina vėliau“, – pasakojo sodo įkūrėjas Šarūnas Kasmauskas.
Šiomis šiltomis dienomis jis laukia lankytojų antplūdžio: vieni atvyks pasigėrėti žiedais, kiti – aplankyti savo sakurų. Japoniškame sode suteikta galimybė pasodinti savo vardinę sakurą ar kitą medį. Dažnai tai daroma kokia nors proga – vestuvių, krikštynų, jubiliejaus, kartais medį pasodina draugų ar kolegų būrelis.
„O po to daugelis sugrįžta pasidžiaugti savo medeliu, pasigrožėti kitais. Kuo daugiau grožio, tuo mažiau reikės galvoti apie kalafiorus“, – pajuokavo Š.Kasmauskas.
Jis dažnai sulaukia klausimų, kada japoniškame sode būna gražiausia. „Visiems atsakau: gražiausia yra šiandien, nes rytojaus gali ir nebūti“,- šyptelėjo japoniško sodo kūrėjas.