Ventės rago briedė – tikra pamario ir jau ne tik pamario įžymybė: apie ją ne tik rajoniniai, bet jau ir respublikiniai laikraščiai rašė. Briedė ne kartą pastebėta ir vietos kapinaitėse šniukštinėjanti, antkapius tyrinėjanti, ir soduose obuolius skabanti.
O, kai vaisių nebeliko, ji kibo į vaismedžių šakas. Kai kada būna, kad ir nakčiai tiesiog sode prigula.
Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas V. Jusys jau ne kartą sodo lankytoją įamžino savo fotografijose. Ornitologas sako, kad briedė yra jauna, akivaizdžiai gimusi 2023-ųjų pavasarį.
Kadangi obuolių nei V. Jusio, nei kitų ventiškių soduose jau nebeliko, gyvūnas ėmėsi krimsti obelų šakas.
Kaip ji soduose atsiduria, negi čionykščiai jų tvoromis nėra aptvėrę?
„Ji arba per vartus įeina, arba lengvai per tvorą perlipa“, – sako V. Jusys. Gana artimai su briede jau susidraugavęs ornitologas sako, kad žmogų ji iki 6–7 metrų prisileidžia, bet dar labiau artintis jis niekam nepataria. Esą, tada Pamarytė jau ausis nulenkia, o tai reiškia, kad artimesnės draugystės nebebus.
Briedžiai yra stambiausi elninių šeimos žinduoliai, užaugantys iki 2 metrų aukščio ir pasiekiantys net 500–800 kilogramų svorį.
Lietuvoje gyvena europinio briedžio porūšis, šių kūno masė svyruoja apie pusę tonos. Ragus turi tik patinai ir juos kasmet numeta. Briedžiai gali maitintis ne tik žole, bet ir medžių ūgliais, lapais, žieve.
Gamtininkai pataria sutikus briedį jo negąsdinti ir nebėgti, bet ramiai pasitraukti iš tos vietos.