Paukščių stebėtojų ralis – tai ilgametis, tradicinis, Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) organizuojamas, paukščių stebėtojų ir ornitologų laukiamiausias metų renginys. Šis ralis sukviečia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių ornitologus iš Suomijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Olandijos, Lenkijos, Latvijos ir kitų Europos šalių.
Dalyviai rungiasi dėl pergalės, siekdami per ribotą laiką pastebėti ir atpažinti kuo daugiau paukščių rūšių. Ralio maršrutas driekiasi Nemuno žemupiu, Kuršių marių bei Baltijos jūros pakrantėmis – vietovėmis, kuriose tuo metu susiburia didžiausi migruojančių paukščių būriai.
Dažnai dalyvių rezultatus nulemia oro sąlygos, išankstinis pasiruošimas, strateginis planavimas ir vietovės išmanymas. Dažnai dalyviai raliui ruošiasi dar prieš varžybas, bandydami surasti geriausią sėkmės receptą pergalei. Iki šiol didžiausia sėkmė dalyvius lydėjo 2018 metais, kai per 12 nepertraukiamo ralio valandų buvo užfiksuota 161 paukščių rūšis.
Šiais metais dalyvių fiksuotos 153 paukščių rūšys. Tik prasidėjus raliui, 7 val. ryte, dauguma dalyvių jau buvo miškuose stebėti pelėdų. Nuvykę į Ventės ragą paukščių stebėtojai džiaugėsi geresniu oru negu įprastai, džiugino paukščių būriai, tad jau ryte savo sąrašus papildė apie 35–50 paukščių rūšių.
Tie, kurie nuvyko prie Baltijos jūros, tradiciškai matė alkas, juodąsias antis, nuodėgules. Laukuose netrūko žąsų (želmeninių, tundrinių, baltakakčių), o kai kuriems pasisekė pamatyti ir baltaskruostes bernikles.
Taip pat pamatytos rečiau šiuo laikotarpiu aptinkamos rūšys: upinė žuvėdra, raguotasis kragas, jūršarkė, juodagalvė kiauliukė, jūrinis bėgikas, kanadinė berniklė, krantinis tilvikas, baltasis gandras, raguotasis vieversys, baltabruvis nykštukas, erelis žuvininkas.