„Visi žinote, kad mūsų, žmonių rūšis yra vadinama protingaisiais žmonėmis (lot. Homo sapiens), tačiau kai kurie, panašūs į mus, tikrai negali būti tos pačios rūšies. Tai turėtų būti kažkokie žiaurieji žmonės, gal lotyniškai reiktų juos vadinti Homo crudelis... Man taip liūdna ir pikta...“, – įraše dalinosi gamtininkas, biologas Gerardas Paškevičius, dar žinomas kaip „Džiunglių žmogus“.
Gamtininkas sako gavęs, iš pirmo žvilgsnio, įprastę žinutę gyvatės identifikavimui. Visgi negyvą gyvatę Ukmergės r. radusi mergina ją apžiūrėjusi iš arčiau pamatė, kad ji žuvo nuo piktų žmonių rankos.
„Į aptiktos gyvatės galvą sukištas pagalys, pradurta galva, pradurtos smegenys... Kraujas išbėgęs iš burnos, ryškiai raudonos spalvos – kaip mūsų. Keista, tikiuosi, tam š**o gabalui buvo pamatyti, kad šaltakraujo gyvūno – gyvatės – kraujas toks pats raudonas, šiltas, kaip ir jo. Juk mes visi (ne tik žmonės) esam vieno kraujo...
Aš suprantu, kad žmonės gali bijoti, nemėgti, nejausti simpatijų gyvatėms, tačiau kodėl reikia žudyti? Tokia prigimtis žiauriojo žmogaus – žudyti tai, ko bijo ir negali suprasti. Taip elgiasi savimi nepasitikintys, gyvenantys baimėje ir nepažinimo bei visiško abejingumo kupiname pasaulyje. Man taip gaila, kad žmonės taip taiko grožio standartus ir patinka – nepatinka faktorių kalbant apie gyvūnus, kurie, anot jų, verti gyventi, o kurie ne.
Juk dar F. Nyčė buvo pastebėjęs, kad žmogaus moralė turi estetinius kriterijus: „Jei nužudai tarakoną – esi didvyris, jei nužudai gražų drugelį – esi blogietis...“. Ir tai yra visiška tiesa, tik įsivaizduokit, kas būtų, jeigu nuotraukoje būtų ne gyvatė su galvoje įsmeigtu pagaliu ir išsiliejusiu krauju, o koks nors mielas, pūkuotas kačiukas.
Juk visas feisbukas virtų, ūžtų apie tai, kad reikia surasti tokį nusikaltimą padariusius žmonės, FB ukmergiškių grupėje kas antras post'as būtų būtent apie šį įvykį, net ir dienraščiai rašytų.
O dabar čia tik kažkokia užmušta gyvatė, tai koks čia skirtumas: viena mažiau ar daugiau. Na, ir pabaigai, tradicinė rūšies identifikacija, kuri nebėra tokia tradicinė – geltonskruostis žaltys (lot. Natrix natrix).
Greičiausiai, patinėlis, kuris tik ieškojo sau tinkamos vietos, kur praleis žiemą. Nenuodingas ir žmogui visiškai nepavojingas. Labai apgailestauju, kad negalėjau jo apsaugoti. Man taip liūdna ir pikta...“, – dalinosi gamtininkas.